نمای کلی سخت افزارهای جانبی مدیریت ناوگان و ردیابی خودرو

سخت‌افزارهای مدیریت ناوگان و ردیابی خودرو با ورودی و خروجی‌های مختلف قابلیت اتصال به سنسورهای جانبی را خواهند داشت از جمله ورودی دیجیتال برای کنترل روشن یا خاموش بودن(موتور، سوئیچ، درب کانتینر و ...)، ورودی آنالوگ برای اتصال به سنسورهای پیوسته (حجم، دما، وزن و ...)، ورودی سریال برای اتصال به سخت افزارهای جانبی (چاپگر، کارتخوان، رهیاب و ...)، ورودی can برای ارتباط با ECU

۱- سنسور وزن بار خودرو دلفین

ن که بر اساس تغییرات سیستم تعلیق وزن بار خودرو را محاسبه و از طریق ورودی سریال یا آنالوگ به ردیاب منتقل خواهد کرد.


2- سنسور دمای یخچال برای خودروهای یخچال دار

که درون یخچال خودرو نصب شده و با اتصال به ردیاب از طریق ورودی 1Wire دمای درون یخچال را به ردیاب ارسال خواهد کرد. 

 

3- سنسور حجم مخزن

که بر روی مخزن سوخت یا مخزن تانکرهای انتقال مایعات نصب شده و میزان حجم مخزن مربوطه را برای دستگاه ردیاب انتقال می‌دهد. 

 

4- rfid reader 

به کمک این سخت‌افزار می‌توان شناسایی راننده یا مسافران خودرو را با استفاده از کارت‌های rfid انجام داد. این سخت‌افزار با استفاده از ورودی سریال به سخت‌افزار ردیاب متصل می‌شود.

 

۵- IButton Reader

این سخت‌افزار نیز برای شناسایی راننده خودرو بکار گرفته می‌شود. هر راننده یک شناساگر خواهد داشت که با نزدیک کردن این شناساگر به دستگاه شناسه راننده به نرم‌افزار ارسال خواهد شد. بر روی دستگاه‌های ردیاب امکان تعریف راننده‌های مجاز وجود دارد تا با اتصال به رله خروجی به سوئیچ فقط راننده‌های مجاز برای هر خودرو امکان روشن کردن خودرو را داشته باشند. 

 

۶-گوشی مکالمه با راننده

با اتصال این دستگاه به ردیاب‌ها امکان مکالمه با راننده به واسطه سخت‌افزار ردیاب ایجاد خواهد شد. در این حالت سخت‌افزار ردیاب ماننده موبایل عمل کرده و شماره‌های مجاز که امکان تماس با ردیاب را دارند بر روی آن تعریف خواهد شد. 

 

7- easyCan

از این سخت‌افزار برای اتصال دستگاه پیشرفته ردیابی fm-pro3 روپتلا به شبکه CANbus خودرو بدون نیاز به قطع کردن سیم‌های شبکه CAN استفاده خواهد شد. این روش بسیار مطمئن و سریع برای دریافت اطلاعات مدیریت ناوگان از جمله سرعت دور موتور، مجموع سوخت مصرفی، مجموع مسافت پیموده شده،حجم مخزن و بازه مصرف سوخت و ... از شبکه CAN خودرو با کیفیت بالا می‌باشد. 

 

۸- CarPc

این سخت‌افزار نقش رهیاب متصل به ردیاب به کمک پورت سریال را خواهد داشت. ارتباط بین مرکز کنترل ناوگان با رهیاب خودروها به واسطه سخت‌افزار ردیاب برقرار خواهد شد و مدیران ناوگان می‌توانند ارتباط دو‌طرفه برای اعزام و ماموریت‌دهی به ناوگان و مدیریت ماموریت‌های ناوگان را انجام دهند. 

 

۹- رله قطع کن

این رله به خروجی دیجیتال دستگاه وصل شده و قابلیت فرمان‌گیری از دستگاه ردیاب را خواهد داشت. رله می‌تواند به سیستم برق یا سوخت رسانی خودرو متصل شده تا به درخواست مدیر ناوگان سیستم برق یا سوخت رسانی خودرو را قطع یا وصل کند. 

 

۱۰ - هشدار دهنده رفتار راننده

یکی از ویژگی‌های سخت‌افزارهای مدیریت ناوگان تشخیص رفتارهای پرخطر راننده از جمله شتاب شدید، ترمز شدید، گردش‌های شدید، سرعت بیش از حد و همچنین تشخیص دور موتور بالا و پایین است

 

دلفین

شرکت سامانه ساز دلفین آپادانا

 

شرکت سامانه‌ساز دلفین آپادانا

 

تلفن:37790974-031

اصفهان-خیابان سهروردی-خیابان فرهنگ-نبش کوچه یکم-ساختمان کسرا-طبقه اول‌

اطلاعات تماس

پشتیبانی