سنسور وزن بار خودرو

هدف از طراحی این راهکار، نظارت و سنجش وزن بار خودرو به صورت آنلاین است.در این روش میزان بار خودرو از طریق سنجش تغییرات سیستم تعلیق محاسبه شده و به دستگاه Avl منتقل می‌شود تا بتواند این اطلاعات را به همراه موقعیت و وضعیت خودرو به نرم‌افزار مدیریت ناوگان ارسال کند و تحلیل‌ها و گزارش‌های مختلف کارکرد و عملکرد بار خودرو براساس داده‌های دریافتی انجام شود.

روش ابداعی شرکت دلفین، سنجش بار خودرو از طریق تغییرات سیستم تعلیق است. این روش شامل یک سخت‌افزار است که در زیر خودرو نصب شده و تغییرات سیستم تعلیق را مانیتور خواهد کرد. این اطلاعات به وسیله خروجی آنالوگ یا سریال به دستگاه ردیاب منتقل شده تا از طریق ردیاب به همراه سایر اطلاعات موقعیت و وضعیت خودرو به نرم‌افزار مرکزی ارسال شود. در بخش نرم‌افزار، اطلاعات دریافت شده توسط نرم‌افزار تغییرات گزارش شده از سیستم تعلیق را براساس فرمول به دست آمده از کالیبره سنسور، به وزن تبدیل نموده و در بانک اطلاعات برای استخراج گزارش‌های مربوطه ذخیره می‌کند.

 

مزایای این راهکار شامل:

  • سنجش آنلاین وزن بار خودرو به همراه اطلاعات موقعیت و وضعیت خودرو
  • نظارت لحظه‌ای و آنلاین بر میزان بار خودرو
  • مشخص شدن محل بارگیری و محل تخلیه بار به همراه وضعیت خودرو در مسیر انتقال بار
  • تعداد سرویس بارگیر و تخلیه و مجموع تناژ بار حمل شده توسط خودرو
  • آیتم‌های کارکرد و عملکرد خودرو ماننده مدت زمان روشن/ خاموش بودن، کارکرد درجا، توقف، سوخت مصرفی و مسافت پیموده شده  در هر سرویس حمل بار و مجموع سرویس‌ها
  • کنترل حمل بار بیش از ظرفیت یا کمتر از ظرفیت خودرو

 

 

 

نمونه گزارش‌های ماژول سنسور وزن در نرم‌افزار مدیریت ناوگان و ردیابی خودرو:

 

دلفین

شرکت سامانه ساز دلفین آپادانا

 

شرکت سامانه‌ساز دلفین آپادانا

 

تلفن:37790974-031

اصفهان-خیابان سهروردی-خیابان فرهنگ-نبش کوچه یکم-ساختمان کسرا-طبقه اول‌

اطلاعات تماس

پشتیبانی