چگونه بهترین پیمانکار سیستم های مدیریت ناوگان را انتخاب کنیم؟

پیمانکار سیستم های مدیریت ناوگان

پیمانکاران سیستم های مدیریت ناوگان با ارائه سیستم های یکپارچه مدیریت ناوگان ها، ناوگان را قادر خواهد ساخت تا اطلاعات مهم خود را با سرور مرکزی به اشتراک گذاشته و ورود دستی اطلاعات را به حداقل خواهد رساند. میزان اهمیت این اطلاعات با توجه به نیاز مدیران صنعت مورد نظر تعیین می شود. ترکیب دو سیستم ردیابی و مدیریت ناوگان ، نظامی قدرتمند را فراهم خواهد کرد که به وسیله آن بتوان زمان و مکان واقعی ناوگان به همراه کیفیت حضورش را تشخیص داد آن چه تا قبل از این امکان پذیر نبوده است. از آنجا که صدها ارائه دهنده و پیمانکار سیستم های مدیریت ناوگان در دنیا وجود دارد با توجه به کدام شاخصها می توان بهترین را انتخاب کرد؟

مواردی که باید در انتخاب بهترین سیستم مورد توجه قرار داد :

اتوماسیون کردن

یکی از مفیدترین مزایای یکپارچه سازی سیستم ردیابی و مدیریت ناوگان مکانیزه شدن عملیات روزانه کسب و کار شما خواهد بود که نتیجه آن صرفه جوئی در زمان و کاهش خطاهای ناشی از ورود دستی اطلاعات است.

با در نظر گرفتن موارد زیر می توان  به مقایسه چندین اتوماسیون پرداخت :
  • گزارشهای سوخت مبتنی بر موقعیت

معاملات کارت سوخت می تواند بر اساس موقعیتی که سوخت کم یا زیاد می شود در سیستم اعلام شود و بدین وسیله از برداشت غیر قانونی سوخت توسط هر عامل خارجی جلوگیری می شود.

  • اعلام موقعیت دقیق خودرو

نشان دادن موقعیت دقیق خودرو در زمان مشخص می تواند از خروج خودرو از موقعیت مجاز و ورود آن به محدوده غیر مجاز جلوگیری کند ضمن اینکه بهره وری ناوگان را افزایش خواهد داد.

  • گزارش لحظه ای کیلومتر شمار

به روزرسانی و خواندن لحظه ای کیلومتر شمار خودرو و همچنین ثبت مسافت های طی شده بدون نیاز به ورود دستی اطلاعات مکانیزه شدن عملیات تعمیر و نگهداری را باعث شده و در نتیجه موجب کاهش آسیب های ناشی از تعمیرات بی موقع خواهد شد.

  • تشخیص به موقع هشدارهای ناشی از مشکلات فنی خودرو

دریافت بلافاصله هشدارهای ناشی از مشکلات خودرو مثل روشن شدن چراغ چک موتور که باعث کاهش صدمات ناشی از نا آگاهی از هشدارها می شود.

  • عملکرد

قبل از جست و جو برای یافتن بهترین سیستم ردیابی و مدیریت ناوگان نیازهای اساسی ناوگان خود را بررسی کنید.گاهی شما با انتخاب بهترین ارائه دهنده خدمت بدون در نظر گرفتن نیازهای اساسی کسب و کارتان ، بودجه خود را در قبال دریافت خدماتی که مورد نیازتان نبوده است هدر می دهید.

  • گزارش های مورد نیاز کسب و کار

پیش از هر گونه تحقیق و تفحص پیرامون ویژگی های سیستم های مدیریت ناوگان و ردیابی ، باید دقت کرد که گزارشهایی که توسط آن ها پوشش داده می شود منطبق با گزارشهای مورد نیاز شما باشد.برای این کار باید در ابتدا اطلاعات با ارزش مورد نیاز عملیات ناوگان خود را شناسائی کنید.اطلاعاتی که بدون وجود آن ها مدیریت ناوگان امکان پذیر نخواهد بود برای مثال با توجه به سطح مدیریتی خاص ، آیا مدیران اجرائی به گزارش های جزئی رفتار راننده نیاز دارند؟اگر این چنین است اطمینان حاصل کنید که ترکیب سیستم ردیابی و مدیریت ناوگان انتخابی شما ، گزارش ها را با جزئیات کامل در اختیارتان قرار می دهد.

علاوه بر این اگر از آن دست مدیرانی هستید که مدت زمان زیادی را خارج از دفتر کاری خود سپری می کنید و همواره نیازمند گزارشات لحظه ای هستید ، باید مطمئن شوید که انتخاب شما ، ماژول ارائه اطلاعات به وسیله نرم فازار موبایلی را پشتیبانی کرده و همواره قادر به گزارش گیری و رصد ناوگان خواهید بود.

  • سطح پوشش

موضوع دیگری که در هنگام یکپارچه سازی سیستم مدیریت ناوگان و ردیابی باید مورد توجه قرار گیرد سطوح پوشش سیستم موقعیت یابی است. تعدادی از این سیستم ها تنها موقعیت خودرو هایی که در آمریکا هستند را نمایش می دهند پس اگر در آمریکا فعالیت می کنید می توانند یکی از بهترین انتخابهای شما باشند اما اگر کل فعالیت شما یا بخشی از آن خارج از مرزهای آمریکاست بهتر است به گزینه های دیگر فکر کنید.

  • صنعت و اندازه کسب و کارتان

تعداد ناوگان هایی که در خدمت سازمان و یا شرکت شما هستند می تواند روی انتخاب شما تاثیر بگذارند.بعضی از گزینه های پیش رویتان برای تعداد مشخصی از ناوگان ها ویژگی ها و فعالیت های خاصی را ارائه می دهند برای مثال امکان دارد خدمات خاصی را برای کسب و کارهای کوچک و کارآفرینان در نظر بگیرند.به دقت به ویژگی ها و قیمت هائی که ارائه دهندگان بیان می کنند دقت کنید که متناسب با اندازه کسب و کارتان باشد.

قطعا صنعتی که در آن فعالیت می کنید نیز به شدت بر گزینه انتخابی شده تاثیر خواهد داشت.تعدادی از ارائه دهندگان خدمات ممکن است تکنولوژی یا ویژگی خاصی هم راستا با نیازهای کسب و کار شما داشته باشند و این مسئله بسیار مهم خواهد شد اگر صنعت شما صنعت ماشین های سنگین و ساخت و ساز باشد. دقیقا مثل اندازه کسب و کار گاهی ممکن است ارائه دهنده خدمات یکپارچه سازی سیستم ردیابی و مدیریت ناوگان ، خدمات خاصی را برای کسب و کارهای خاصی در نظر گرفته باشد.

  • دستگاه های مورد نیاز

خدمت دهنده گان به طور خاص نیازمند دستگاه های پردازنده ای هستند که به کمک آن ها بتوانند موقعیت لحظه ای خودروها را ردیابی کنند و گزارش لازم را دریافت کنند. پیچیدگی بارگزاری سیستم ها و دستگاه ها و همچنین قیمت های اعلام شده بین ارائه کنندگان مختلف متفاوت خواهد بود. این دستگاه ها نیز بسته به اندازه و صنعت و کار می تواند متفاوت باشد.

0 0 votes
امتیازدهی به مقاله
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments