ایرانسل از پروژه های جدید خود رونمایی کرد

ایرانسل

رونمایی ایرانسل از جدیترین پروژه های خود

۲۰ بهمن ۱۳۹۵ با حضور وزیر ارتباطات محمود واعظی، از پروژه های ایرانسل رونمائی شد.

پروژه های رونمائی شده عبارتند از تلویزیون تعاملی ایرانسل ، بیست هزارمین نود پهن باد ، نخستین شبکه استاندارد اینترنت اشیا ، سامانه مدیریت هوشمند حمل و نقل ، فاز تجاری پروتکل IPV6 ، فاز تجاری سامانه پرداخت همراه ، خدمات رایانش ابری ، نخستین مودم نسل ۴٫۵ اینترنت همراه با حداکثر سرعت ۳۰۰ مگابایت بر ثانیه. در ادامه جلسه یاد شده سامانه حمایت از محتوای داخلی ، سامانه پرداخت از حساب کاربری و سامانه احراز هویت با هدف توسعه کسب و کار دیجیتال مورد بررسی قرار گرفتند. با توجه به اظهارات آقای واعظی  و مصرف دیتا در میان مردم آمادگی لازم جهت استفاده از فن آوری های نوین وجود دارد.

علیرضا قلمبر دزفولی مدیر عامل ایرانسل با اشاره به این که بیش از دو سال از فعالیت این اپراتور در زمینه نسل چهار اینترنت ثابت و همراه نمی‌گذرد تاکید کرد که ایرانسل هم اکنون موفق شده ۱۵۰ شهر را تحت پوشش شبکه نسل ۴٫۵ قرار دهد. دزفولی همچنین عنوان کرد بر اساس اقداماتی که طی سال‌های اخیر در این اپراتور صورت گرفته کاهش تأخیرها در ارسال فایل‌های اینترنتی تا حدود ۲۰ برابر بوده است و اکنون ضریب نفوذ گوشی‌های هوشمند در شبکه ایرانسل به ۶۰ درصد رسیده است.

رکورد شکنی در سرعت اینترنت همراه

مدیرعامل شرکت ایرانسل با اشاره به حوزه زیرساخت‌های پرداخت همراه بیان کرد که تراکنش‌های ما از سال ۹۴ تا ۹۵ با رشدی بیست درصدی مواجه بود که اگر ارزش تراکنش‌ها را در نظر بگیریم نرخ این رشد به ۶۰ درصد خواهد رسید. بر اساس این گزارش، ایرانسل در هفته گذشته موفق شد رکورد سرعت اینترنت همراه در ایران را با دستیابی به سرعت ۱۲۰۰ مگابیت بر ثانیه و دانلود یک فایل ویدئویی طی ۱۴ ثانیه به نام خود ثبت کند و گام بلندی در راستای دستیابی به نسل پنجم اینترنت همراه۵G بردارد.ایرانسل به عنوان بزرگترین اپراتور دیتا، نخستین بار در ایران نسخه ششم پروتکل اینترنت (IPv6) بر بستر موبایل را با موفقیت آزمایش کرد. نسخه ششم آی پی از جمله ضروریات زندگی دیجیتال و توسعه فناوری اینترنت اشیا در سال‌های آینده است.

ارائه خدمات رومینگ نسل چهارم تلفن همراه از دیگر خدمات جدید ایرانسل است که مشترکان این اپراتور را قادر می‌سازد تا هنگام مسافرت در کشورهای دیگر نیز به اینترنت پرسرعت دسترسی داشته باشند.  با رونمائی از سامانه مدیریت هوشمند حمل و نقل ، آقای جمالی مدیریت تکنولوژی شرکت سامانه ساز دلفین آپادانا به توضیح کامل همکاری خود در این زمینه با ایرانسل پرداخت و جزئیات نرم افزار و سخت افزارهای این شرکت را تشریح کرد ایشان با توضیح کامل نرم افزار ، ماژولهای طراحی شده ، سامانه مدیریت ناوگان و دیسپاچینگ به خدمات شرکت دلفین اشاره کردند.

برنامه های آینده دلفین

وی همچنین از برنامه های آینده دلفین در زمینه حمل و نقل هوشمند خبر داد. در پایان وزیر ارتباطات جناب آقای واعظی ضمن تقدیر از اقدامات ایرانسل در حوزه خدمات شبکه نسل چهارم ایرانسل با اشاره به نگرانی های خود در زمینه دسترسی مردم به شبکه ملی اطلاعات عنوان کرد که اکنون ایرانسل با فراهم کردن امکان دسترسی به خدمات نسل چهارم در ۱۵۰ شهر تا حد قابل توجهی نگرانی های این حوزه را کم کرده است و با اعلام همکاری کامل خود در بخش تهیه زیرساختها ، تاکید کردند که هیچ نگرانی در این زمینه وجود ندارد. در ادامه دزفولی گفت: هدف ما این است که در زمینه تولید محتوا با شرکت های بیشتری قرارداد منعقد بشود و با توجه به پتانسیل استانها پیش بینی می شود که دو برابر رقم فعلی شود.

0 0 votes
امتیازدهی به مقاله
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments