هک شدن ردیاب های چینی توسط هکرها بدلیل امنیت پایین

ردیاب های چینی

ردیاب های چینی

استفاده از رمز پیش‌ فرض ``۱۲۳۴۵۶`` در ردیاب های چینی

محققان امنیت سایبری Czech، از عدم امنیت ردیاب های چینی خبر دادند. این محققان اعلام کردند که رمز پیش فرض حداقل ۶۰۰٫۰۰۰ ردیاب خودرو چینی، “۱۲۳۴۵۶” است که به راحتی توسط هکرها قابل هک شدن است. در واقع آن‌ها می‌توانند مکالمات داخلی کابین خودرو را گوش دهند و جهت حرکت آن‌ها را شناسایی کنند. حتی در برخی موارد هکرها به دلیل عدم امنیت این ردیاب‌های خودرویی شماره تلفن سیم کارت داخل دستگاه را نیز می‌توانند از طریق کانال‌های GSM دریافت کنند.

محققان Avast از تحت تاثیر قرار گرفتن بیش از ۳۰ مدل ردیاب خودرویی خبر دادند. ردیاب خودرو تولید شده توسط Shenzhen و شرکت‌های تولید کننده دستگا‌ه‌های اینترنت اشیاء از این دسته‌اند. همه مدل‌ها از زیرساخت‌هایی مثل سامانه ابری یکسان، پنل وب یکسان و اپلیکیشن موبایلی یکسان استفاده می‌کنند.

اما باید به این نکته اشاره کرد، که پسوردهای پیش فرض تنها برای صاحبان ناوگان خطرناک نیست. بلکه این شرایط، عملکرد شرکت‌های ارائه دهنده خدمات مدیریت ناوگان را نیز تحت تاثیر قرار می‌دهد و می‌تواند باعث خطر باشد. محققان می‌گویند اکانت‌ها به محض تولید ردیاب خودرو بر روی سامانه ابری تشکیل می‌شوند. در واقع این اکانت‌ها می‌تواند پیش از به فروش رسیدن ردیاب هک شده و پسورد آن تغییر کند.

0 0 votes
امتیازدهی به مقاله
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments