سامانه مدیریت ناوگان می‌تواند هزینه های تعمیر و نگهداری را پیش‌بینی و برآورد کند

تعمیر و نگهداری

تعمیر و نگهداری

تعمیرات و نگهداری به موقع ...

مدیران ماشین‌آلات در سازمان‌ها، با تصمیمات اقتصادی پیچیده‌ای رو به رو هستند که هزینه‌های تعمیر و نگهداری می‌تواند اثرات معنی‌داری بر این تصمیمات داشته باشند. پیش‌بینی درست هزینه‌های تعمیر و نگهداری یکی از مهترین تخصص‌‌هایی است که این مدیران باید بر آن تسلط داشته باشند. تعمیر و نگهداری به موقع می‌تواند به میزان زیادی از هزینه‌های خودرو و آسیب به آن بکاهد. نکات بسیاری در مورد تعمیر و نگهداری خودرو وجود دارد که به صاحبان ناوگان کمک می‌کند با کمی تجربه و یک ابزار ساده بتوانند خودروهای خود را سالم نگه داشته و در هزینه و وقتشان صرفه‌جوئی کنند.

در جدول زیر عمده هزینه‌های تعمیر و نگهداری یک خودرو به صورت خلاصه عنوان شده است

در جدول فوق تنها چند شاخص کنترلی را مشاهده می‌کنید. قطعا تعداد مواردی که باید همواره مورد توجه رانندگان باشد بیش از تعداد محدودی است که عنوان شده است. در نتیجه به خاطر سپردن و یا کنترل کاغذی این موارد برای یک خودرو نیز بسیار مشکل خواهد بود. حال تصور کنید سازمانی با بیش از ۵۰ خودرو نیازمند سیستمی است که بتواند به درستی و طبق زمانبندی هشدارهای لازم را اعلام کرده و زمان تعمیرات را به صورت دقیق در اختیار مدیران قرار دهد.

صرفه‌جوئی در هزینه‌ها و به کارگیری عملیات تعمیرات و نگهداری پیشگیرانه با استفاده از سامانه مدیریت ناوگان

روش‌های پیشرفته و مدرن امروز باعث شده است تا کنترل عملکرد ناوگان به صورت دقیق‌تری قابل پیگیری باشد. تعمیرات و نگهداری به موقع خودرو، یکی از مواردی است که با استفاده از نرم‌افزارها و سامانه‌های مختلف قابلیت مکانیزه شدن داشته و می‌تواند به عملیاتی پیشگیرانه تبدیل شود. بهترین ناوگان با سطح کیفیت بالا نیز، نیازمند تعمیر و نگهداری به موقع هستند. با استفاده از ردیاب‌ها و تشخیص به موقع مشکلات موتور خودرو، می‌توان همواره ناوگان را در بهترین وضعیت نگاه داشت.

آیا می‌دانستید که با ایجاد عادات مناسب رانندگی در خود، عمر متوسط خودرو افزایش یافته و از هزینه تعویض قطعات نیز در امان خواهید بود

در جدول زیر می‌توانید شاخص‌هایی را مشاهده کنید که با بهبود عملکرد رانندگی، می‌توان آسیب به آن‌ها را کاهش داده و در نتیجه هزینه‌ها را به حداقل رساند

شما با استفاده از ماژول کنترل رفتار رانندگان می‌توانید هزینه زیروبند خودرو و تعویض قطعات را کاهش دهید. همچنین با انتخاب مسیرهای مناسب نیز می‌توان مسافت‌های پیموده شده را کاهش داده  طول عمر چرخ‌ها را افزایش داد.

0 0 votes
امتیازدهی به مقاله
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments