مزایای مدیریت ناوگان بی سیم

مزایای مدیریت ناوگان

مزایای مدیریت ناوگان

مزایای مدیریت ناوگان بی سیم

مدیریت ناوگان بی‌سیم به شرکت‌ها برای ردیابی، نظارت و بهره‌وری بهتر در جهت بهبود ایمنی، صرفه‌جویی و افزایش بهره‌وری کمک می‌کند. از جمله مزایای مدیریت ناوگان بی‌سیم می‌تواند به کسب‌وکار شما ارائه دهد به شرح زیر است :

جمع آوری خودکار داده‌ها

بر اساس آمار به دست آمده از واحد حمل‌ونقل، بسیاری از تصادفات هولناک در زمان غیر مجاز رانندگی اتفاق افتاده است یعنی در زمانی که راننده پس از ۴ ساعت متوالی رانندگی ۱۵ دقیقه استراحت نداشته است. یکی از مزایای مدیریت ناوگان اینست که با استفاده از گزارشات الکترونیکی مربوط به مدت زمان شیفت کاری و زمان غیرشیفت و نیز مدت زمان رانندگی که در سامانه مدیریت ناوگان به صورت خودکار محاسبه می‌شوند، می‌توان به سادگی در زمان صرفه‌جویی کرده و خطر تخلفات را کاهش داد. همچنین بازرسی الکترونیکی خودرو ها سریع‌تر و دقیق‌تر شده و بنابراین مدیران می‌توانند خودروهای متخلف را سریعتر شناسایی کنند. به علاوه با کمک گزارشات کارکرد خودرو و مدت زمان رانندگی می توان امتیاز سازمان را افزایش داده و همچنین روزانه به مدت ۳۰ دقیقه در زمان مفید رانندگی صرفه‌جویی کرد.

افزایش بهره وری راننده

یکی دیگر از مزایای مدیریت ناوگان بی‌سیم اینست که می‌تواند به حذف مسیرهای غیرکارآمد از طریق هدایت آنلاین راننده به بهترین مسیرها حتی در زمان‌هایی که مقصد مکررا عوض می‌شود کمک کند. در ساختارهای نوبتی می‌توان با استفاده از مسیرهای جدید از اتلاف زمان برای پیدا کردن مقصد جلوگیری کرده و مانع از تاخیرهای هزینه بر شد. همچنین شما می‌توانید به راحتی رفتارهای رانندگی غیرکارآمد مانند زمان تلف شده در مسیرهای خارج از محدوده و یا توقفات غیر برنامه ریزی شده را شناسایی کنید.

کاهش هزینه‌های سوخت

هزینه مسیرهای غیرکارآمد و کارکرد درجای غیرضروری می‌توانند به سرعت افزایش یابند. با قابلیت ردیابی زمان‌های کارکرد درجا شرکت‌ها قادر شده اند تا سیاست‌های جدیدی برای کاهش زمان کارکرد درجا غیرضروری وضع کرده و مدت آن را به میزان ۹۰% کاهش دهند. با کمک اطلاعات ناوگان بر اساس زمان واقعی عملکرد می‌توان مسیرها را تغییر داده اعزام را بهبود بخشید و همچنین مسافت‌های طی شده اضافی را کاهش داد.

اتخاذ تصمیمات تجاری بهتر

اطلاعات بهتر و دقیق‌تر برای اتخاذ تصمیمات هوشمندانه تجاری ضروری هستند. اطلاع از اینکه در حال حاضر دقیقا راننده‌های شما کجا هستند و اینکه دقیقا از چه زمانی مبدا را ترک کرده اند می‌تواند به شما کمک کند تا برنامه زمان‌بندی را به صورت کارآمدتر اصلاح کنید و بهترین راننده را برای تحویل بار لحظه آخری انتخاب کنید. با استفاده از برنامه ردیابی مسیرهای پیموده شده و هشدارهای خطا می‌توان برنامه زمان‌بندی تعمیر و نگهداری را بهبود بخشید تا آمار خودروهای از کار افتاده به حداقل برسد. میانگین بهره‌وری راننده می تواند با کمک داده های دقیق برای اندازه گیری میزان انطباق وی با سیاست‌های شرکت بهبود یابد و همچنین نقاط ضروری برای آموزش مجدد راننده و تخصیص مجدد فرصت‌ها را شناسایی کرد.

افزایش ایمنی راننده

راه‌حل‌های بی‌سیم می‌تواند علاوه بر صرفه جویی ریالی در بسیاری از موارد دیگر نیز صرفه‌جویی ایجاد کند. ایمنی راننده که از شرایط خودرو و تحلیل رفتار راننده متاثر می‌شود را می‌توان با این راه‌حل مدیریت ناوگان به‌خوبی مورد نظارت قرار داد. ترکیب بازرسی دقیق خودرو به همراه هشدارهای خطا در سامانه مدیریت ناوگان می‌توانند این اطمینان را ایجاد کنند که خودرو در بهترین شرایط برای راننده است. بهبود ردیابی کارکرد بیش از حد (HOS)، نظارت بر سرعت بیش‌از حد و هشدارهای ترمز ناگهانی می‌توانند به مدیران برای تشخیص اینکه کدام رانندگان بیشتر در معرض خطر تصادف هستند کمک کند. علاوه بر این ردیاب‌های ماهواره‌ای به شناسایی موقعیت خودرو در هنگام وقوع حادثه کمک می‌کنند.

بهبود ارائه خدمات به مشتری

تقاضای مشتریان برای داشتن اطلاعات دقیق در مورد محموله خود یا طول مدت خدمات به‌طور متناوب در حال افزایش است. با دانستن زمان واقعی دسترسی به خودروی حمل، شما می‌توانید مشتریان را مطلع کنید که بارگیری طبق برنامه بوده و هنگامی که رویداد غیرمترقبه‌ای رخ می دهد سریعا واکنش نشان دهید و از این طریق بر میزان رضایت مشتری تاثیر بگذارید. با استفاده از داده‌های زمان واقعی سامانه مدیریت ناوگان همیشه در صف اول رقابت باقی بمانید و حسن شهرت شرکت را حفظ کنید.

0 0 votes
امتیازدهی به مقاله
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments