مزایای ردیاب خودرو و مدیریت ناوگان

مزایای ردیاب خودرو

مزایای ردیاب خودرو

۲۰ نمونه از مزایای ردیاب خودرو در صنعت حمل و نقل

راه اندازی یک شرکت حمل و نقل کار آسانی نیست، مخصوصا وقتی که مسئولیت مدیریت خودروهای ناوگان به عهده شماست. بدون اطلاع از موقعیت دقیق هر خودروی ناوگان، شما مجبور به استفاده از حدسیات خود هستید؛ خصوصا در مواقعی که فرصت محدودی دارید، اقدام بر اساس حدس و گمان چندان جالب نیست.

آیا تمایل به کاهش هزینه های عملیانی و بهبود بهره‌وری در کسب‌وکار حمل‌ و نقل خود دارید؟

سامانه مدیریت ناوگان می تواند به شما در رسیدن به این هدف کمک کند. در این مقاله به ۲۰ نمونه از مزایای ردیاب خودرو در صنعت حمل و نقل اشاره خواهد شد.

ردیاب خودرو کاهش هزینه‌های عملیاتی

کاهش هزینه‌های عملیاتی

 سرمایه‌گذاری روی یک سامانه مدیریت ناوگان و ردیاب خودرو به شما اجازه خواهد داد تا کوتاه‌ترین مسیر برای خودروهای خود را انتخاب کنید. لازم به یادآوری نیست که باز مزایای ردیاب خودرو اینست که می‌توانید در هزینه‌های سوخت صرفه جویی کنید و همچنین بر ساعات کارکرد نظارت داشته و از پرداخت‌های غیرضروری برای اضافه‌کاری جلوگیری خواهد کرد.

ردیاب خودرو - صرفه‌جویی در زمان

صرفه‌جویی در زمان

“زمان یک سرمایه است”. آن دسته از افرادی که در صنعت حمل‌و‌ نقل فعالیت می‌کنند بخوبی با مفهموم دقیق این جمله هنگامی که خودروهای ناوگان آنها برای دقایق طولانی در ترافیک گیر می‌کنند آشنا هستند. با استفاده از یک سامانه مدیریت ناوگان مناسب، مدیران ناوگان قادر به هدایت رانندگان خود در مسیرهای کم ترافیک به صورت لحظه‌ای و آنلاین هستند.

ردیاب خودرو کاهش خرابی خودروها

کاهش خرابی خودروها

کاهش میزان خرابی کلید اصلی بهبود بهره‌وری و سود دهی یک شرکت حمل‌و نقل است. یک سامانه مدیریت ناوگان خوب به شما در اتخاذ تصمیمات آگاهانه و برنامه‌ریزی سفر به صورت کارآمد کمک خواهد کرد که نتیجه‌ی آن کاهش میزان خرابی خودروهای ناوگان شماست.

ردیاب خودرو بهینه سازی مدیریت مالی

بهینه سازی مدیریت مالی

داده‌های حاصله از ردیاب‌ها به شما این امکان را می‌دهد تا مسیرهای رانندگان خود را تجزیه‌و‌تحلیل کنید. با استفاده از این داده ها قادر خواهید بود به صورت جامع سود و زیان خود را تجزیه و تحلیل کرده و بر اساس آن بودجه خود را اختصاص دهید.

ردیاب خودرو - بهینه‌سازی منابع

بهینه‌سازی منابع

ردیاب خودرو و مدیریت ناوگان به شما اجازه می‌دهد تا بر خودروهای خود نظارت داشته و دیدی جامع و آگاهانه بر‌ روی مصرف سوخت، رفتار رانندگان، کارکرد درجای خودرو و … به صورت آنلاین می‌دهد. با داده‌های دریافتی از سامانه مدیریت ناوگان شما می‌توانید منابع خود را به صورت موثر و کارآمد استفاده کرده و نقاط کلیدی در صرفه جویی پول را شناسایی کنید.

ردیاب خودرو افزایش بهره وری خودروها

افزایش بهره وری خودروها

با استفاده از سامانه مدیریت ناوگان شما میتوانید بیشترین استفاده را از خودروهای حمل‌و نقل خود داشته باشید. مدیران ناوگان شما قادر خواهند بود تا از داده‌های دریافتی و آنالیز شده بوسیله سامانه مدیریت ناوگان برای محدود کردن زمان کارکرد درجا، کاهش سرعت غیرمجاز و کاهش مصرف سوخت استفاده کنند.

ردیاب خودرو - حفظ رضایت مشتریان

حفظ رضایت مشتریان

داشتن مشتریان وفادار و راضی مهمترین پایه برای راه‌اندازی یک کسب و کار حمل و نقل موفق است. با کمک سامانه مدیریت ناوگان، ناوگان شما قادر خواهد بود تا به سرعت به درخواست خدمات مشتریان پاسخگویی کرده و به موقع به مشتریان برسند.

ردیاب خودرو - قابل پیش بینی بودن

قابل پیش بینی بودن

برخلاف کسب‌وکار‌هایی دیگر، کسب‌وکار حمل‌ونقل می تواند کاملا قابل پیش‌بینی باشد. با ارائه زمان دقیق تحویل محموله، اطلاعات دقیق و لحظه‌ای موقعیت خودرو و سایز جزئیات به مشتریان خود بیش‌ازپیش قابل پیش‌بینی باشید.

ردیاب خودرو - مدیریت کارآمد پرسنل و رانندگان

مدیریت کارآمد پرسنل و رانندگان

یکی از مزایای ردیاب خودرو کمک به مدیریت کارآمد رانندگان خواهد بود. مدیران ناوگان می‌تواند اطلاعات را از ردیاب‌ها استخراج و تجزیه‌ و تحلیل نموده و در صورت لزوم اقدامات اصلاحی را انجام دهند.

ردیاب خودرو - برنامه‌ریزی مسیرهای مناسب‌تر

برنامه‌ریزی مسیرهای مناسب‌تر

از دیگر مزایای ردیاب خودرو این است که با استفاده از داده‌های آن می‌توانید مسیرهایی که به صرفه‌جویی در زمان و هزینه کمک می‌کند را شناسایی کنید. برنامه‌ریزی مسیرهای هوشمندانه، فعالیت‌های غیرکارآمد را کاهش داده و هزینه‌های غیرضروری سوخت را از بین میبرد.

ردیاب خودرو - افزایش تعداد سفرها

افزایش تعداد سفرها

سیستم‌های ردیابی می توانند به شما در برنامه‌ریزی بهتر کمک کنند. مدیران ناوگان شما قادر خواهند بود به هر خودرویی که بیکار شناسایی شده یک وظیفه جدید محول کنند. به این ترتیب می‌توانید تعداد سفرهای روزانه را افزایش دهید. سفرهای بیشتر به معنای کسب‌وکار بیشتر می‌باشد.

ردیابی خودروها

ردیابی خودروها

از پایه‌ای ترین مزایای ردیاب خودرو، نظارت آنلاین و ردیابی است. با کمک ردیاب خودرو می‌توانید موقعیت خودروی گم و یا سرقت شده خود را در لحظه پیدا کنید. ضمنا با آگاهی از موقعیت لحظه‌ای خودرو می‌توانید برای وضعیت فعلی ناوگان و درخواست‌ها مدیریت و برنامه‌ریزی کنید.

ردیاب خودرو - کاهش هزینه های تعمیر و نگهداری

کاهش هزینه های تعمیر و نگهداری

امروزه ردیاب‌های پیشرفته با قابلیت تشخیص(دیاگ) خودرو، تشخیص سطح سوخت، دمای موتور و غیره طراحی و عرضه شده‌اند. همچنین شما می‌توانید بر جنبه‌های کلیدی مانند روغن موتور و بطور کلی وضعیت سلامت خودرو نظارت کنید. بنابراین نیازی به صرف هزینه جهت بردن خودرو نزد تعمیرکار برای معاینات متداول نیست. در عوض، با کمک داده‌های دریافتی از سامانه مدیریت ناوگان می‌توانید زمانی واقعی که نیاز به مراجعه به تعمیرگاه است را تخمین بزنید.

ردیاب خودرو - راحتی در استفاده

راحتی در استفاده

اطلاعات اساسی مانند موقعیت، وضعیت خودرو و رفتار راننده به سادگی می‌تواند از طریق سامانه مدیریت ناوگان در دسترس قرار بگیرد. مدیران ناوگان در هر مکانی بوسلیه موبایل، تبلت یا لپ تاپ به آسانی می‌توانند به داده‌ها دسترسی پیدا کنند.

ردیاب خودرو - دریافت هشدارهای به موقع

دریافت هشدارهای به موقع

هنگامی‌که خودروهای شما از منطقه کسب‌وکارتان خارج می‌شوند، سیستم‌های ردیابی می‌توانند هشدارهایی را به صورت پیامک یا ایمیل ارسال کنند. علاوه‌براین، سامانه می‌‌تواند در صورت وقوع حوادث و سایر اشتباهات، اعلان‌های به موقعی را ارسال کند تا شما بتوانید اقدامات لازم را انجام دهید.

ردیاب خودرو - بهبود ایمنی

بهبود ایمنی

ایمنی کارمندان و رانندگان خود را با نظارت آنلاین بر روی ناوگان خود بهبود بخشید. در هنگام بروزحوادث ناگوار، شما می‌توانید مستقیما به رانندگان خود کمک و پشتیبانی برسانید. سیستم‌های مدیریت ناوگان همچنین می‌توانند به شما در برقراری ارتباط دو جانبه بین رانندگان و مدیران ناوگان کمک کنند.

ردیاب خودرو کاهش بروکراسی اداری

کاهش بروکراسی اداری

سامانه های مدیریت ناوگان تمامی رانندگان، اعزام کنندگان و مدیران را از فرایندهای اداری (بروکراسی) از طریق ردیابی و ثبت لحظه به لحظه جزئیات به صورت اتوماتیک و ارائه آن در قالب یک فرم کاربر پسند در هنگام نیاز، دور میکند.

ردیاب خودرو رقابتی بودن (حفظ شرکت در عرصه رقابت)

رقابتی بودن (حفظ شرکت در عرصه رقابت)

شما می‌توانید با ساده‌سازی شرکت حمل و نقل خود از طریق استفاده از مزایای ردیاب خودرو به رقبای خود ضربه بزنید. همچنین قادر خواهید بود تا هزینه ها را کاهش داده، خدمات طراز اول (درجه یک) به مشتریان اراده داده و کارمندان خود را راضی نگه‌دارید.

ردیاب خودرو - کاهش هزینه‌های بیمه

کاهش هزینه‌های بیمه

برخی شرکت‌های بیمه تخفیف‌هایی ویژه خودروهایی که مجهز به ردیاب هستند ارائه می‌دهند. شما میتوانید هزینه حق بیمه را تا سقف ۳۵% کاهش دهید که یک مزیت عالی دیگر از سامانه مدیریت ناوگان است. اینطور نیست؟

ردیاب خودرو استفاده از زمانبندی دیجیتال (گزارش کارکرد)

استفاده از زمانبندی دیجیتال (گزارش کارکرد)

با کمک ردیاب ها و استفاده از قابلیت محاسبه کارکرد می‌توانید اختلافات صورت‌های وضعیت و صورت حساب ها را از بین ببرید. علاوه بر این میزان ارسال محموله به صورت اشتباه را نیز کاهش دهید.

5 1 vote
امتیازدهی به مقاله
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments