مجوز ELD نمونه آمریکایی موفق پروژه سپهتن

مجوز ELD

مجوز ELD

مجوز ELD دستگاه ثبت الکترونیک داده خودرو

امروزه تمامی کسب و کارها از جمله حمل‌ونقل به این نتیجه رسیده‌اند که سیستم کاری، دیگر مانند ۵۰ سال گذشته نیست و نیازهای کنونی با روش‌های سنتی پوشش داده نخواهد شد. چرا که سبک زندگی بشر نوع نیازهای او را متفاوت کرده و انسان‌ها به کالا و خدماتی که نزدیک به محل زندگی‌اشان است قانع نیستند، پس حمل‌ونقل درون و برون شهری روز به روز گسترش پیدا خواهد کرد. یکی از بروزترین راه‌حل‌هایی که برای پوشش نیازهای حمل‌ونقل ارائه شده است دستگاه ثبت الکترونیک داده خودرو می‌باشد. اجباری شدن اخذ مجوز ELD در آمریکا روند فرهنگ‌سازی این راه‌حل را سرعت بخشیده است. کاهش تلفات جاده‌ای، مدیریت اثربخش ناوگان‌ها، دستیابی به اطلاعات پایه‌ای راننده و خودرو و ایجاد زیرساخت برای هوشمندسازی شهرها اهدافی هستند که پیاده‌سازی مجوز ELD یا دستگاه ثبت الکترونیک داده خودرو، دنبال می‌کند.

مجوز ELD نمونه آمریکایی موفق پروژه سپهتن

مجوز ELD مشابه پروژه سپهتن در ایران

اگر بخواهیم ساده‌تر توضیح دهیم، اخذ مجوز ELD نمونه آمریکایی موفق پروژه سپهتن در ایران است. از آن جهت که نیازهای موجود در حمل‌ونقل، تصمیم‌گیران را به سمت استانداردها هدایت کرده است، اما مسیر طی شده در پروژه سپهتن و نصب دستگاه ثبت الکترونیک داده خودرو کمی با یک‌دیگر تفاوت داشته است. استاندارد این مجوز در آمریکا را سازمان FMCSA که مخفف Federal Motor Carrier Safety Administration طراحی و تدوین نموده است.

مقاله بررسی مجوز ELD

در سری نخست از زنجیره مقالات پیاده‌سازی استانداردها، به مطالعه روند پیاده‌سازی ELD در آمریکا پرداخته شده است. در این مقاله ابتدا تاریخچه‌ای از روند مدیریت ناوگان در آمریکا بیان شده است. در ادامه به معرفی مجوز ELD پرداخته و تاثیرات آن مورد تحلیل قرار گرفته است. در نهایت نقش شرکت‌های ارائه دهنده خدمات مدیریت ناوگان در این مسیر به روشنی نشان داده شده است.

0 0 votes
امتیازدهی به مقاله
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments