عملکرد ردیاب پیشرفته دلفین در افزایش بهره‌وری ماشین آلات راهسازی و معدنی

ماشین آلات راهسازی و معدنی

ماشین آلات راهسازی و معدنی

مقدمه

به کارگیری رو به رشد سامانه‌های نرم‌افزاری مدیریت ناوگان، ردیاب‌ها و سنسورهای مختلف برای کنترل ناوگان معمولی، سبک و حاضر در جاده‌های معمولی، شرکت‌ها را به طراحی سامانه‌ و سیستم‌ها برای کنترل ماشین‌آلات  و برون جاده‌ای، مشتاق کرد. در واقع پیشرفت تکنولوژی در زمینه عملکرد ماهواره‌ها و مخابرات، امکان نصب ردیاب‌ها و سنسورها را در همه جا و با حداقل محدودیت‌ها فراهم کرده است. در نتیجه افزایش ارتباطات است که امکان مدیریت خودروهای راهسازی و معدنی را ایجاد کرده و دسترسی به اطلاعات و داده‌های آن‌ها را امکان‌پذیر کرده است.

شرکت‌ها می‌توانند از تکنولوژی و دستگاه‌های ردیابی و مخابراتی برای اهداف متنوعی استفاده کنند. چرا که نرم‌افزارها و دستگاه‌ها از خودرویی به خودرو دیگر متفاوت بوده و در بازه وسیع خیلی ساده تا خیلی پیچیده قابل تغییر هستند. به عنوان مثال آن‌چه در شرکت‌های راهسازی و معدنی حیاتی است، زمان است. پس استفاده از سامانه مدیریت ناوگان در شرکت‌های راه‌سازی معدنی، مدیریت زمان را برای مدیران پروژه فراهم خواهد کرد.

شرکت دلفین با طراحی اختصاصی ماژول مدیریت پروژه‌های عمرانی، دقت برنامه‌ریزی پروژه‌ها را افزایش داده است.

چه زمانی ردیاب پیشرفته دلفین DO-108 مورد نیاز است؟

هر کجا که مدیران نیازمند افزایش اثربخشی، کاهش هزینه‌های عملیاتی، افزایش امنیت رانندگان و آسان کردن فرآیند مدیریت و کنترل ناوگان سنگین خودرویی باشند، ردیاب پیشرفته دلفین راه کارهای خود را ارائه خواهد کرد. همچنین تعیین میزان کارکرد درجا با حساسیت نسبت به لرزش خودرو، تشخیص مشکلات موتور خودرو با دیاگ از راه دور و ارسال اطلاعات برای تعمیرکاران از جمله نیازهای شرکت‌های عمرانی است که سخت‌افزار دلفین قابلیت پاسخگویی به آن‌ها را دارد.

به دلیل عدم طی مسافت توسط ماشین‌آلات راهسازی و معدنی، محاسبه طول عمر قطعات با توجه به کارکردهای ثبت شده در سامانه، امکان مدیریت تعمیرات و نگهداری را نیز ایجاد می‌کند.

نمونه‌هایی از به کارگیری سامانه‌های مدیریت ناوگان برای ماشین‌آلات راهسازی و معدنی

  • ردیابی وزمان‌بندی جداول تعمیرات و نگهداری خودروهای عمرانی و راهسازی بر اساس داده‌های سامانه و دیاگ از راه دور موتور
  • ثبت کلیه داده‌ها و اطلاعات ناوگان خودرویی که فرآیند تصمیم‌گیری و ایجاد ارزش را در سازمان‌ها بهبود می‌بخشد.
  • مانیتورینگ و دیاگ از راه دور موتور خودرو که موجب کاهش مدت زمان تعمیرات و افزایش دقت خواهد شد.
  • افزایش دقت قیمت گذاری خدمات و برگزاری مناقصات رقابتی و با کیفیت
  • کمک به رانندگان و دستگاه قضایی کشور در یافتن خودروهای مسروقه
  • افزایش بهره‌وری سرویس‌های مشتریان با تعیین موقعیت جغرافیایی
  • ردیابی عملکرد خودروها و ماشین‌آلات راهسازی و معدنی
  • مسیریابی و برنامه‌ریزی سرویس‌های دلیوری و حمل‌ونقل
  • کنترل و ردیابی کارکرد درجای ناوگان خودرویی

خدمات سامانه‌های مدیریت ناوگان و ردیابی جهت بهبود عملکرد ناوگان قراردادی و اجاره‌ای شرکت‌های عمرانی، راه‌سازی و معدنی

سازمان‌هایی که ناوگان ملکی نداشته و خدمات خود را با استفاده از خودروهای اجاره‌ای ارائه می‌کنند، فضایی جدید را برای سامانه‌های مدیریت ناوگان فراهم کرده‌اند. در چنین صنعتی وفاداری پیمانکاران تنها با تعیین قیمت‌های عادلانه و مناسب قابل دسترسی خواهد بود. اینجاست که سامانه مدیریت ناوگان با خدمات خود مزیت رقابتی ایجاد می‌کند.

افزایش دقت قبض‌های پرداخت

با استفاده از داده‌های ردیابی، شرکت‌ها می‌توانند با دقت بیشتری قبوض مربوط به پرداخت را طراحی کرده و هزینه‌ها را با شفافیت بیشتری تعیین کنند. شرکت‌هایی که خدمات خود را با به کارگیری ناوگان اجاره‌ای ارائه می‌دهند، با استفاده از تکنولوژی‌های نوین می‌توانند پرداخت را منعطف کرده و متغیرهای مختلفی را در فرمول پرداخت اعمال کنند. به عنوان مثال پرداخت می‌تواند بر اساس مدت زمان عملکرد اثربخش باشد و یا با ادغام مسافت پیموده شده و تعداد سرویس‌ها محاسبه گردد.

پیش‌بینی میزان خریدهای آینده سازمانی

ایجاد پایگاه داده‌ها و مشخص بودن میزان خرید تجهیزات سازمانی در آینده با توجه به مناطق جغرافیایی و یا فصول مختلف، پیش‌بینی میزان خرید را امکان‌پذیر می‌کند. پیش‌بینی میزان خرید، شرکت‌های با خودروهای اجاره‌ای را در شرایطی قرار می‌دهد که می‌توانند عملکردی منعطف داشته، امنیت را افزایش دهند و با خریدهای به موقع میزان اثربخشی پاسخگویی به نیازهای مشتریان را به حداکثر برسانند.

نظم‌دهی به فرآیند خرید و تدارکات سازمان‌ها

تصمیمات بهتر در خرید، یکی دیگر از نتایج استفاده از سامانه‌های مدیریت ناوگان در سازمان‌ها است.

افزایش امنیت

یکی از بزرگترین تفاوت‌های جاده‌های معمولی و صعب‌العبور میزان ریسک بالای این جاده‌هاست. استفاده از سامانه‌های مدیریت ناوگان میزان ریسک حضور در جاده‌های دشوار را کاهش می‌دهد.

تعیین موقعیت جغرافیایی

یکی از مشکلات شرکت‌های راه و ساختمان سازی ورود بدون توجه خودروهای سنگین به مکان‌های با زیرساخت‌های حساس است. به عنوان مثال سالانه دولت‌ها خسارات زیادی را به دلیل عبور خودروهای سنگین از زیرساخت لوله‌کشی شهری متحمل می‌شوند. در حالی که، با استفاده از سامانه‌های مدیریت ناوگان می‌توان محدوده‌های جغرافیایی خاص را تعیین کرد و از ورود خودروهای سنگین به این محدوده‌ها جلوگیری نمود.

کنترل دمای یخچال خودروهای حامل مواد غذایی و دارویی

کنترل دمای یخچال خودروهای حمل و همچنین تعیین بازه دمایی مشخص، باعث می‌شود رانندگان در صورت تغییرات فاحش دما هشدار دریافت کرده و از فساد مواد غذایی و دارویی جلوگیری کنند.

کنترل وزن بار

با تعیین محدوده وزن مشخص و مانیتورینگ عملکرد سیستم تعلیق خودرو در موقعیت‌های جغرافیایی مختلف، نه تنها از بارگیری بیش از حد استاندارد ناوگان جلوگیری می‌شود بلکه تعداد سرویس‌ها نیز تعیین شده و پرداخت بر اساس سرویس یکی از متغیرهایی است که مبلغ قبوض پرداختی را تعیین می‌کند.

کنترل رفتار راننده

ثبت رفتار رانندگان از جمله ترمز و شتاب‌های شدید و خیلی شدید، مدت زمان کارکرد درجا و یا مدت زمان حرکت با دور موتور غیر مجاز….و در نهایت دسته‌بندی رانندگان بر اساس نوع عملکرد آن‌ها، آن‌ها را به سمت رانندگی ایمن سوق داده و رانندگی سبز را در سازمان‌ها گسترش خواهد داد.

در نهایت

تکنولوژی امروزه مسیر پیشرفت صنایع مختلف را تغییر داده است. صنعت ساخت‌وساز، معادن، کشاورزی و نفت و گاز نمونه‌هایی از صنایعی هستند که با روند پیشرفت تکنولوژی تغییر مسیر داده‌اند.

پس فراموش نکنید که نباید از پیشرفت تکنولوژی هراس داشت و عقب نشینی کرد بلکه با تجهیز ناوگان خودرویی می‌توان شانه به شانه آن حرکت کرد و از تغییرات لذت برد.

ماشین آلات راهسازی و معدنی
0 0 votes
امتیازدهی به مقاله
guest
1 دیدگاه
oldest
newest most voted
Inline Feedbacks
View all comments
trackback

[…] برخوردار است مانیتور کردن دارایی‌ها از جمله انواع ماشین آلات معدنی است. چرا که مدیریت ماشین آلات معدنی در هر زمان و مکانی […]