کارآفرین برتر

كارآفرين برتر

یازدهمین جشنواره تجلیل از کارآفرینان برتر اسفند ماه ۹۵

امروز ایجاد اشتغال پایدار بدون وابستگی به درآمدهای نفتی و مبتنی بر دانش به دغدغه ای بزرگ برای دولت تبدیل شده است و برای حل این معضل تصمیمات زیادی جهت  تحول بازار گرفته شده است. امید آن می رود که در آینده ای نه چندان دور چاره ای اساسی برای اشتغال بیابند.

با تحولات سریع اقتصادهای ملی و تعاملی با اقتصاد جهانی و مطرح شدن پدیده هائی چون اقتصاد دانش بنیان، کارآفرینی و فناوری اطلاعات مباحث اساسی در خصوص راهکارهای مختلف برای تسریع و توسعه بازار کار و اقتصاد مطرح می گردد. به همین منظور یازدهمین جشنواره تجلیل از کارآفرینان برتر اسفند ماه ۹۵ با حضور مهندس نیرومند مدیر کل، دکتر ساسان، مهندس سهل آبادی و مهندس ایروانی در اتاق بازرگانی استان اصفهان تشکیل شد.

مهندس نیرومند ضمن خیر مقدم به کارآفرینان با اشاره به اینکه امروزه کارآفرینی در جامعه ایران دارای شرایط خاصی است اعلام کردند، بر اساس ابلاغیه های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برگزاری جشنواره تجلیل از کارآفرینان برتر در دو سطح استان و کشور برگزار میشود. ایشان با توضیح کامل وظایف موسسه کارآفرینی اعلام داشتند که در دستورالعمل ها و بخشنامه ها بالاترین مقام استان یعنی استاندار به عنوان رئیس جشنواره و رئیس هیئت امنا کارآفرینان انتخاب شده است.

فرآیند انتخاب کارآفرینان برتر

مهندس نیرومند فرآیند کلی انتخاب کارآفرینان برتر را به شکلی جامع توضیح داده و گفتند ۴۷۹ نفر در سیستم ثبت نام کرده و در همان ابتدا به تعدادی سوال از طریق سیستم جواب داده اند، که با توجه به پاسخهای داده شده ۱۰۴ طرح به مرحله داوری رسیدند که از این بین با توجه به میزان رشد اشتغال، رشد سرمایه گذاری و اختراع و نوآوری توسط طرح مربوطه ۲۳ طرح انتخاب شدند. در مرحله سوم داوری ۱۶ طرح برگزیده و محل آنها از نزدیک مورد بازدید قرار گرفت که از این بین ۸ طرح به عنوان کارآفرینان برتر مورد بررسی قرار گرفتند و ۵ طرح به عنوان طرح قابل تقدیر برگزیده شدند.

سرکار خانم جمالی در این جشنواره صاحب عنوان کارآفرین برتر شده و مورد تجلیل و احترام قرار گرفت. ایشان خاطر نشان کردند شرکت دانش بنیان سامانه ساز دلفین آپادانا با در نظر گرفتن اقتصاد مقاومتی و مدل سازی ویژه ای از اقتصاد از فضای به وجود آمده به وسیله تحریم ها و همچنین جهش کشور در حوزه علم و تکنولوژی و به کار گیری گنجینه استعدادهای انسانی و تلاش و ابتکار و نوآوری گام اول از پیشرفت و سرافرازی کشور را برداشته است.

0 0 votes
امتیازدهی به مقاله
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments