قیمت ردیاب خودرو

قیمت ردیاب خودرو

قیمت ردیاب خودرو

پارامترهای تاثیرگذار بر قیمت ردیاب خودرو

با گسترش استفاده از ناوگان خودرویی، افزایش روزافزون قیمت خودرو و همچنین حامل‌های انرژی، کنترل و نظارت بر خودروها را بیش از پیش، مورد توجه مدیران سازمان و صاحبان ناوگان قرار داده است. قطعا در گذشته کنترل خودرویی که فرسنگ‌ها دورتر از شما در حال حرکت بوده است بلند پروازانه به نظر می‌رسید ولی اکنون علاوه بر کنترل مسیر، انتظار می‌رود سامانه‌های مدیریت ناوگان و ردیاب‌های خودرویی قابلیت کنترل کلیه ابعاد یک خودرو را داشته باشند. به همین دلیل است که استفاده از ردیاب خودرویی به یکی از موثرترین روش‌های حفاظت خودرو و کم کردن هزینه‌ها تبدیل شده است.

سوال:
  • برای انتخاب یک ردیاب باید به چه پارامترهایی توجه داشت؟ با توجه به این پارامترها لیست قیمت ردیاب‌ خودروهایی که همه روزه در معرض عموم قرار می‌گیرد تا چه حد عاقلانه است؟

اگر اکنون تصمیم به خرید ردیاب دارید و قیمت ردیاب خودرو برایتان به چالش تبدیل شده است پیش از چک کردن قیمت‌ها در لیست قیمت ردیاب خودرو در فضای مجازی، تا انتهای این متن همراه ما باشید. در ادامه به بررسی پارامترها و شاخص‌های تاثیرگذار بر قیمت ردیاب‌ خودرو پرداخته و در نهایت میزان اهمیت هر یک از این پارمترها را با توجه به نیاز مشتریان بیان می‌کنیم.

تنوع نیازهای مشتریان

در اولین اقدام، لازم به ذکر است که آن‌چه مدل و قیمت ردیاب خودرو را تعیین می‌کند نیاز مشتریان است. اندازه سازمان، نوع فعالیت آن، تعداد ناوگان مورد استفاده، نوع ناوگان مورد استفاده اعم از سواری و یا سبک و سنگین بودن آن، ملکی و یا استیجاری بودن انواع خودروها، نوع پرداخت حق‌الزحمه رانندگان و صدها شاخص دیگر تعیین کننده محصول نهایی است.

به عبارتی اگر ناوگان سازمانی شما از نوع سبک و سواری است که تنها در شهر اجازه عبور و مرور دارند، فروشندگان، ردیاب‌های مدل پایه را به شما پیشنهاد خواهند کرد. ردیاب‌های ساده، قابل نصب بر روی خودروهای سواری، دارای پورت‌های وروردی و خروجی که بتوان سخت‌افزارهایی چون سنسور سوخت و دستگاه‌های شناسایی راننده را نیز به آن‌ها متصل کرد.

اما اگر ناوگان سازمانی شما ملکی بوده و وظیفه حمل بار را بر عهده دارند، خودروهایی گران‌قیمت و سنگین که بخش عظیم دارایی سازمان را شامل می‌شوند، میزان سوخت مصرفی آن‌ها توسط امور نقلیه سازمان ارائه می‌شود، پیشنهاد فروشندگان به شما ردیاب‌های پیشرفته با امکان نصب سنسورهایی چون سنسور وزن و سوخت است. حتی اگر ناوگان شما در محیط‌هایی مرطوب و پر گرد و خاک فعالیت می‌کنند، قطعاً شما نیازمند ردیابی ضد رطوبت و گرد و خاک خواهید بود.

مثال‌های فوق تنها چند نمونه ابتدایی از انطباق نیاز سازمانی با محصول خریداری شده است. صدها فاکتور سازمانی وجود دارد که می‌تواند میزان گستره‌ انتخاب‌های مدیران را وسعت بخشد.

و اکنون، در میان کلیه گزینه‌هایی که در بازار وجود دارد و لیست قیمت ردیاب هایی که در دسترس است، با توجه به نیازهای مشتریان بهترین ردیاب چیست؟ چگونه می‌توان با پرداخت بهینه‌ترین هزینه حداکثر نیازها را پوشش داد؟

پارامترهای تاثیرگذار بر قیمت ردیاب خودرو

لیست قیمت خودرو

ویژگی‌های سخت‌افزاری تاثیرگذار بر قیمت ردیاب خودرو

امکان تعریف محدوده‌های جغرافیایی سخت‌افزاری علاوه بر نرم‌افزاری
باطری داخلی و امکان حفظ شارژ به صورت طولانی مدت
اتصال به سخت‌افزارهای شناسایی راننده
تعداد پورت‌های ورودی و خروجی
نصب آسان و راحت و بدون لرزش
ارائه کارکرد در بازه دمایی وسیع
ضد رطوبت وگرد و خاک بودن
قابلیت اتصال به obd و ecu
مقاومت در برابر تغییرات ولتاژ
اتصال به انواع سخت‌افزارها
پشتیبانی از کلیه اپراتورها
ابعاد مناسب برای نصب
کیفیت بالای بدنه
گارانتی خدماتی
آنتن‌های داخلی
بلوتوث

ویژگی‌های نرم‌افزاری تاثیرگذار بر قیمت ردیاب خودرو

قابلیت یکپارچه شدن با دیگر نرم‌افزارهای مدیریت ناوگان
امکان ارسال داده‌های مربوط به تحلیل رفتار راننده
امکان اعلام هشدار در مواقع اضطراری
قابیلت ارسال گزارشات لحظه‌ای
توانایی برقراری ارتباط دو طرفه
امکان بروزرسانی از راه دور
دقت بالا در ارائه گزارشات
ارائه خط مسیرهای دقیق
پشتیبانی مستقیم

فرآیند خرید یک ردیاب مناسب برای خودرو

اگر قصد خرید سامانه مدیریت برای ناوگان سازمانی خود را دارید ابتدا نیازهای خود را با دقت تعریف کنید سپس با توجه به پارامترهای بیان شده در بخش پیشین، سخت‌افزار متناسب با نیازهای خود را انتخاب کنید. برای مدیریت خودروهای خود نیازمند نرم‌افزار جامع هستید در نتیجه از ماژول‌های مورد نیاز خود یک لیست تهیه کنید و در نهایت پس از چک کردن لیست قیمت ردیاب موجود، شرکت فروشنده را انتخاب کنید.

اولین گام تعریف نیازهای سازمانی است.

هدفتان از خرید ردیاب چیست؟

سطح فعالیت‌های یک سازمان نوع نیازهای آن را مشخص می‌کند.

از نحوه عملکرد ردیاب خودرو آگاهی دارید؟

بهتر است پیش از اقدام به خرید در رابطه با نحوه عملکرد ردیاب تحقیق کنید.

بودجه سازمانی برای خرید سامانه مدیریت ناوگان چقدر است؟

ردیاب خودرو با توجه به پارامترهای بیان شده، دارای قیمت‌های مختلفی است. پس بهترین راهکار این است که قبل از اقدام به خرید بودجه خود را تعیین کنید.

در تعیین بودجه باید به این نکته توجه داشت که نباید قیمت ردیاب خودرو به عنوان مهمترین فاکتور در نظر گرفته شود چرا که باید به توسعه پذیر بودن سخت افزار دقت شود به این دلیل که نیازها همواره در حال تغییر هستند و در صورت گسترش آن‌ها در آینده، انتخاب ردیاب با حداقل امکانات و عدم توسعه پذیری عاقلانه نیست. جایگزین کردن سخت افزار دشوار است و به عبارتی از دست دادن سرمایه محسوب می شود پس هنگام انتخاب سخت افزار با گوشه چشمی به آینده تصمیم گیری کنید.

 در هنگام خرید به پارامترهای تاثیرگذار بر قیمت توجه کنید و دقت داشته باشید این نیازهای شماست که نوع ردیاب مناسب را تعیین می‌کند.

0 0 votes
امتیازدهی به مقاله
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments