فواید سامانه مدیریت ناوگان و ردیابی خودرو و دستاوردهای استفاده از آن

فوايد سامانه مديريت ناوگان

فوايد سامانه مديريت ناوگان

فواید سامانه مدیریت ناوگان

فواید سامانه مدیریت ناوگان را در نظر بگیرید. اگر ناوگان خودرویی عصای کار کسب‌وکارتان است، اگر صاحب یک شرکت حمل‌ونقل هستید و هر روزه شاهد افزایش هزینه‌های ناوگانتان هستید، یا اگر گزارش‌های دستی کارکنان کنترل امور را از دستتان خارج کرده است. اما پیش از سرمایه‌گذاری دقت کنید که کارآیی سامانه مدیریت ناوگان برای شما و کسب‌وکارتان چه خواهد بود؟

به طور کلی با ورود هر تکنولوژی کسب‌وکارتان با دو نوع سود رو به رو می‌شود. سود ریالی ( محسوس ) و غیر ریالی ( نامحسوس ).

سود ریالی و غیر ریالی در سامانه مدیریت ناوگان چیست؟

سود ریالی سامانه مدیریت ناوگان را می‌توان با شاخص درآمد و هزینه به راحتی اندازه‌گیری کرد. مشخصا تاثیر این نوع سود را با کاهش هزینه‌ها و افزایش درآمد می‌توان نظاره‌گر بود. برای اندازه‌گیری این سود کافی است درآمد و هزینه‌ها را قبل از سرمایه‌گذاری و بعد از آن محاسبه کنید. افزایش فروش، بزرگ شدن سهم بازار و کاهش هزینه‌ها از این نوع می‌باشد.

اندازه‌گیری سود غیرریالی کمی دشوارتر است. و نمی‌توان آن را به راحتی به ریال و شاخص‌های قابل اندازه‌گیری نسبت داد. برای درک بهتر این نوع سود می‌توان به افزایش رضایت مشتریان و کارکنان و امنیت کاری اشاره کرد. همانطور که پیش‌تر گفته شد اندازه‌گیری این نوع سود به راحتی امکان‌پذیر نیست. اما اهمیت آن از سود ریالی بیشتر است. چرا که بر تصمیمات استراتژیک و ملاحظات سازمانی تاثیرگذارتر می‌باشند.

فواید سامانه مدیریت ناوگان سود ریالی است یا غیر ریالی؟

کاملا واضح است که به‌کارگیری سامانه‌های مدیریت ناوگان نه تنها هزنیه‌ها را کاهش داده و سود ریالی را افزایش می‌دهد، بلکه با مکانیزه کردن سیستم گزارش‌دهی، رضایت شغلی نیز محقق خواهد شد که خود نوعی سود غیر ریالی است.

در جدول زیر خلاصه‌ای از فواید استفاده از سامانه مدیریت ناوگان را مشاهده می‌کنید
سامانه مدیریت ناوگان
0 0 votes
امتیازدهی به مقاله
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments