صرفه‌جویی در هزینه‌ها با استفاده از ردیاب خودرو

ردیاب

ردیاب

آیا استفاده از ردیاب خودرو به صرفه‌جویی در هزینه‌ها کمک می‌کند؟

طبق آمارهای منتشره به طور متوسط ۳٫۰۰۰٫۰۰۰ ناوگان تجاری در ایران وجود دارد. متوسط هزینه‌های هر خودرو سنگین ماهیانه ۲ تا ۳ میلیون تومان است. هزینه‌های یک ناوگان خودرویی احتمالا دومین یا سومین هزینه سربار بزرگ است که یک شرکت با آن مواجه است. راه‌های مختلفی برای کاهش هزینه‌های ناوگان و بهبود بهره‌وری و کارایی آن وجود دارد. یکی از بهترین راه‌ها استفاده از سیستم‌های مدیریت ناوگان و ردیابی خودرو است.

ردیابی آنلاین خودروها

ردیابی آنلاین خودرو‌ها باعث می‌شود میزان استفاده شخصی از خودرو‌های سازمانی تا حد زیادی کاهش یابد. مدیریت و کنترل سوخت مصرفی یکی از مشکلات عمده ناوگان های بزرگ است چرا که سوخت بخش قابل توجهی از هزینه های جاری ناوگان است.

از سویی دیگر استفاده از نرم افزارهای تعمیر و نگهداری در ناوگان های بزرگ اجتناب ناپذیر است. با نصب ردیاب فرایند جمع اوری کارکرد روزانه خودرو به صورت خودکار انجام می‌گیرد. این اطلاعات برای فرایندهای تعمیر و نگهداری مورد استفاده قرار گرفته و در طول زمان باعث کاهش هزینه ‌های تعمیر و نگهداری می‌شود.

تجهیزناوگان به ردیاب مزایای زیر را در پی دارد

  • کاهش کارکرد درجا : %۲۰
  • صرفه جویی در مصرف سوخت : %۲۰
  • کاهش هزینه های تعمیرات و نگهداری : %۲۴
  • کاهش هزینه صرف شده برای اقلام مصرفی : %۱۶٫۵
  • کاهش سایر هزینه ها : %۱۰

 

درصدهای فوق به معنای ۳۰۰هزار تومان کاهش هزینه‌های ماهیانه هر خودرو و صرفه‌جویی ۱۴میلیارد تومانی به طور ماهیانه در کل ناوگان تجاری کشور است. مبالغ فوق می تواند صرف رشد و توسعه سایر جنبه های شرکت‌ها دارای ناوگان شود.

صرفه‌جویی در هزینه‌های ناوگان با استفاده از ردیاب
0 0 votes
امتیازدهی به مقاله
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments