سامانه مدیریت ناوگان و نقش آن در کاهش هزینه‌های شرکت Concrete Coring

هزینه‌های شرکت‌های عمرانی

هزینه‌های شرکت‌های عمرانی

موفقیت پروژه‌های عمرانی با ۳ شاخص اصلی کیفیت، هزینه و زمان تکمیل پروژه سنجیده می‌شود. شرکت راه و ساختمان‌سازی Concrete Coring Company برای بهبود ۳ شاخص فوق و موفقیت در پروژه‌ها به استفاده از ابزارهای جدید و فن‌آوری نوین پرداخته است. از جمله راهکارهایی که در سال‌های اخیر در این امر مهم بسیار مفید بود، استفاده از سامانه‌های مدیریت ناوگان و ردیاب‌ها بوده است.

سامانه مدیریت ناوگان در شرکت Concrete Coring Company  برای بهینه‌سازی هزینه‌ها و کاهش طول عمر پروژه مورد استفاده قرار گرفت.

در ابتدا ۴۰ خودرو سنگین به سامانه و GPS تجهیز شدند. این ۴۰ خودرو شامل میکسرها و سوئیپرها بودند. از جمله مواردی که مورد بررسی قرار می‌گرفت، می‌توان به هزینه‌های سوخت مصرفی ، تعمیرات و نگهداری، مسافت‌های پیموده شده، مسیرهای طی شده و همچنین زمان ورود و خروج به محدوده اشاره کرد.

داده‌های ۴۰ خودرو یاد شده به مدت ۳ ماه مورد تحلیل قرار گرفت. نتیجه باور کردنی نبود. از آن‌جا که خودروهای فوق مسافت چندانی را طی نمی‌کردند این شاخص از اهمیت زیادی برخوردار نبود. اما با ثبت زمان ورود و خروج این ناوگان به محدوده‌های جغرافیایی مشخص، هزینه‌های تمام شده پروژه نزدیک به ۱۵ درصد کاهش داشت. این مسئله نشان می‌داد که تا قبل از استفاده از سامانه، کنترل چندانی بر زمان عملکرد این ناوگان وجود نداشته است. بالطبع با کنترل مدت زمان حضور در محدوده سوخت مصرفی نیز کاهش یافت. کلیه اطلاعات مربوط به سوخت مصرف شده در ماه‌های ابتدائی و انتهایی مورد مقایسه قرار گرفت. نتیجه مشاهده ۲۰ درصد کاهش سوخت مصرفی بود. هزینه‌های تعمیرات و نگهداری نیز با کاهش ۲۰ درصدی رو به رو شد. در انتها و پس از یک سال تحقیق و بررسی کل هزینه‌های کاهش یافته ناوگان، عددی نزدیک به ۴۴ هزار پوند بود. که برای شرکتی مثل شرکت Concrete Coring Company و آن هم تنها با کنترل ۴۰ خودرو شگفت‌انگیز بود. علاوه بر کاهش هزینه‌های فوق، هماهنگی سیستماتیک و استراتژیک فعالیت‌ها و همچنین مکانیزه شدن کلیه فرآیندهای دستی و کاغذی، روندهای سازمانی را برای همیشه بهبود بخشیده و باعث کسب نتیجه مثبت در دراز مدت شد.

0 0 votes
امتیازدهی به مقاله
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments