سامانه ردیابی خودرو و مدیریت ناوگان شرکت دلفین

سامانه ردیابی خودرو

معرفی سامانه ردیابی خودرو دلفین

سامـانه ردیابی خودرو به طور کلی برای جمع‌آوری داده‌های مربوط به موقعیت ناوگان خودرویی و مصورسازی آن‌ها بر روی نقشه طراحی شده است. در این مقاله سامانه ردیابی خودرو دلفین به صورت مختصر معرفی شده و ماژول‌های آن مورد بررسی قرار گرفته است.

تفاوت سامانه ردیابی خودرو و مدیریت ناوگان دلفین

سامانه دلفین به دو بخش اصلی سامانه ردیابی خودرو و سامانه مدیریت ناوگان تقسیم می‌شود. ردیابی پایه‌ای‌ترین خدمتی است که از طریق سامانه مدیریت ناوگان دلفین در اختیار صاحبان ناوگان قرار می‌گیرد.

سامانه مدیریت ناوگان دلفین چیست؟

وقتی خودروهای یک سازمان به ردیاب‌ها تجهیز می‌شوند و مدیران از طریق سامانه نرم‌افزاری علاوه بر ردیابی، افزایش بهره‌وری و مدیریت کلیه ابعاد ناوگان را مد نظر قرار می‌دهند در واقع آن‌ها از سامانه مدیریت ناوگان استفاده می‌کنند. ردیاب‌ها و نرم‎‌افزارهای یکپارچه شده با آن‌ها هم یک خودرو و هم مجموعه‌ای از ناوگان را قابل بررسی و مدیریت می‌کنند. حجم بالای گزارشات کاغذی و عدم کنترل صحت آن‌ها، مدیران ناوگان سازمان‌ها را ملزم به استفاده از سـامانه ردیابی خودرو و مدیریت ناوگان کرده است.

null

قابلیت‌های سـامانه ردیابی خودرو دلفین

یکی از ویژگی‌های قابل توجه این سامانه ارایه خط مسیر و کارکرد است. صاحبان ناوگان می‌توانند با تعیین بازه زمانی مورد نظر خود، دسته‌بندی خودروها، به راحتی خط مسیر ناوگان را بر روی نقشه دریافت کنند. همچنین جداول موجود در این سامانه، کارکرد خودرو که شامل زمان روشن بودن، زمان خاموش بودن، سرعت، مدت زمان کارکرد و مسافت طی شده را در مسیر مشخص شده دریافت کنند.

سامانه ردیابی خودرو
سامانه ردیابی خودرو

یکی دیگر از قابلیت‌های این سامانه شبیه‌سازی حرکت خودرو است. در این بخش نیز کاربران می‌توانند با تعیین زمان مورد نظر خود و مشخص کردن خودرو، مسیر حرکت خودرو را به صورت شبیه‌سازی شده دریافت کنند.

سامانه ردیابی خودرو
سامانه ردیابی خودرو

در قسمت ردیابی کلیه ناوگان در نقشه قابل مشاهده بوده و مسیر حرکت آن‌ها و حتی تغییر جهت‌ها نیز قابل دیدن است.

سامانه ردیابی خودرو
سامانه ردیابی خودرو

مدیریت سفر نیز در سامانه ردیابی خودرو، امکان‌پذیر است. عملکرد ناوگان به ۵ دسته کلی توقف موقت، متوقف، کارکرد درجا، رانندگی و قطع ارتباط تقسیم می‌شوند. با مشخص کردن خودرو می‌توان سفرها، کارکرد، نمودارهای مربوط به وزن، دما ، سوخت و رفتار راننده را دریافت کرد.

سامانه ردیابی خودرو
سامانه ردیابی خودرو

مزایای سامانه ردیابی خودرو

  • آگاهی از موقعیت رانندگانی که برای ماموریت‌های مهم و پرخطر اعزام شده‌اند.
  • امکان پرداخت بر اساس کارکرد خودرو و کاهش بخشی از هزینه‌های سازمانی
  • ردیابی ناوگان خودرویی و دریافت خط مسیرهای قابل استناد به رانندگان
  • جلوگیری از ارتکاب جرایم و استفاده‌های شخصی از ناوگان سازمانی
  • آگاهی از موقعیت لحظه‌ای ناوگان سازمانی و شخصی
  • کاهش میزان سرقت خودرو

0 0 votes
امتیازدهی به مقاله
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments