null

کاربرد ردیاب خودرو

مجموعه ردیاب خودرو و نرم‌افزار مدیریت ناوگان، فرآیندی را ایجاد می‌کند که مدیران را در تصمیم‌گیری‌های اثربخش یاری دهد. اگر مانیتورینگ و ردیابی خودرو به شکل مناسب و اصولی اتفاق بیفتد، نه تنها کنترل ناوگان را سهولت می‌بخشد بلکه هزینه‌های عملیاتی را نیز کاهش خواهد داد. انتخاب بهترین ردیاب خودرو ، فرآیندی موثر در ردیابی خودرو را ایجاد می‌کند؛ این فرآیند داده‌های کارکردی خودرو و عملکردی رانندگان را در لحظه در اختیار مدیران قرار داده و مدیریت نقلیه را با بهره‌وری بیشتری امکان‌پذیر می‌کند.

null

4 مورد از مهم ترین مزایای استفاده از ردیاب خودرو

null

پارامترهای مرتبط با خودرو و رانندگان

داده‌های دقیق و پارامترهای مناسب امکان مدیریت موثر را فراهم می‌کند. نیازهای خودرو را شناسایی کرده و شاخص‌های مهم را استخراج کنید. بر اساس شاخص‌های مورد نظر محصولات مورد نیاز را خریداری کنید. اگر مجموعه ناوگان خودرویی شما وظیفه حمل مواد غذایی را بر عهده دارد علاوه بر ردیاب خودرو نیازمند سنسور دما نیز هستید. در حالیکه این محصول در یک شرکت عمرانی چندان مورد استفاده نخواهد بود و محصول مناسب چنین شرکت هایی سنسور وزن بار خودرو است.

null

تعمیرات و نگهداری پیشگیرانه

تعمیرات و نگهداری پیشگیرانه را با تهیه جدول زمان‌بندی و برنامه‌ریزی تعمیرات و نگهداری، با استفاده از سامانه مدیریت ناوگان و ردیابی خودرو فراهم کنید. لازمه داشتن مشتریان و رانندگان راضی و سازمانی فعال، برنامه‌ریزی تعمیرات و نگهداری به موقع است. چرا که اگر تعمیرات و نگهداری با برنامه‌ریزی صورت نگیرد و یک خودرو تا زمانیکه خراب نشود مورد استفاده قرار گیرد، شاهد عدم کارکرد آن برای یک مدت زمان طولانی و حضور آن در تعمیرگاه خواهید بود.

null

مدیریت ناوگان در کمترین زمان

وقتی تعداد ناوگان خودرویی زیاد باشد مدیریت هزینه‌های تعمیرات و نگهداری، سفارش‌های خرید، مدیریت گارانتی‌ها و دیگر مستندات، دشوار است. اگر بخواهید یک تصویر کلی از عملکرد ناوگان‌تان داشته باشید، باید شناسه خودروها و ردیاب خودرو نصب شده را در نرم‌افزار ثبت کنید. سامانه امکان دریافت گزارشات کلی را برایتان فراهم می‌کند و یک دید کلی در اختیار کاربران قرار می‌دهد.

null

آگاهی از داده های لحظه ای ناوگان

از ردیاب خودرو و نرم‌افزار مدیریت ناوگان برای آگاهی از داده‌های لحظه‌ای ناوگان خودرو بهره‌گیری کنید. استفاده از ردیاب خودرو مزایای زیادی به همراه دارد. ردیابی خودرو موقعیت مکانی لحظه‌ای ناوگان را در اختیار مدیران قرار می‌دهد. همچنین کاهش هزینه‌های سازمانی با انتخاب بهترین و یا کوتاه ترین مسیر فراهم می سازد. چرا که انتخاب بهترین مسیر، میزان هزینه‌های ناشی از سوخت مصرفی اضافی و استهلاک ناوگان را کاهش می‌دهد.

null
null

مکانیزم عملکرد ردیاب خودرو چیست؟

 

 

♦ نمایش موقعیت مکانی خودرو

ردیاب خودرو قادر است موقعیت مکانی خودرو را با دقتی بالا بر روی نرم‌افزار مدیریت ناوگان خودرویی و اپلیکیشن موبایلی نمایش دهد. علاوه بر این، اطلاعات مربوط به مسیر حرکت خودرو و مکان‌های توقف را می‌توان مشاهده کرد. دریافت اطلاعات به دلیل حضور ماهواره‌های متعدد در اطراف زمین فراهم شده است. در واقع ردیاب خودرو به وسیله این ماهواره‌ها اطلاعات را دریافت کرده و کار می‌کند.

♦ دریافت موقعیت جغرافیایی با ماژول GPS

ردیاب خودرو به وسیله ماژول GPS موقعیت جغرافیایی را دریافت کرده و با بستر ارتباطی که توسط سیم کارت تعبیه شده در دستگاه فراهم شده است، به سمت سرور نرم‌افزار ارسال می‌کند. کاربران می‌توانند اطلاعات را در قالب جداول، نمودارها و اعداد، بر روی سیستم کامپیوتری و موبایل خود دریافت ‌کنند. بسته به جامع بودن نرم‌افزار و اپلیکیشن، اطلاعاتی که کاربران دریافت می‌کنند، متفاوت است.

این داده‌ها و اطلاعات می‌توانند بسیار ساده بوده و تنها موقعیت جغرافیایی را نمایش دهند یا می‌توانند بسته به نیاز مشتریان کامل‌تر بوده و حتی اطلاعات عملکرد رانندگان را نیز در اختیار کاربران قرار دهند. این نیاز مشتریان است که میزان پیچیدگی و یا سادگی سامانه مدیریت ناوگان خودرویی را تعیین می‌کند.

 

در انتهای این مقاله خلاصه‌ای از اطلاعاتی که می‌توان توسط سامانه مدیریت ناوگان خودرویی دلفین دریافت کرد، ارائه شده است

null

ردیابی پیشرفته خودرو با به کارگیری ردیاب خودرو مناسب

قبل از توضیح ردیابی خودرو پیشرفته، لازم است ابتدا ردیابی خودرو ساده را توضیح می‌دهیم :

ردیابی خودرو ساده :

اولین گام در ردیابی خودرو، ثبت موقعیت مکانی و جهت حرکت، میزان سرعت خودرو و چند پارامتر ساده ابتدائی است. در واقع ردیابی ابتدایی به مدیر ناوگان می‌گوید که خودرو دقیقا کجاست و چه می‌کند؟

ردیابی خودرو پیشرفته :

در این ردیابی شما خواهید فهمید که راننده چه می‌کند و چگونه با خودرو رفتار می‌کند؟ در این شرایط نه تنها سرعت، بلکه ترمزهای شدید و خیلی شدید، چرخش‌ها و شتاب ‌ها نیز ثبت می‌شود.

برخی از پارامترهای ردیابی پیشرفته ناوگان خودرویی

  • ردیاب خودرو
    رفتار راننده و شناسایی رانندگان تهاجمی
  • null
    مدت زمان روشن بودن موتور و شرایط شتاب سنج خودرو
  • null
    دریافت اطلاعات ECU و OBD خودرو
null

اگر خودرو شما آماده دریافت اطلاعات ردیابی پیشرفته است، ردیاب خودرو دلفین امکانات زیر را برای شما فراهم می‌کند

 

 

♦ ترسیم محدوده های جغرافیایی

ردیاب خودرو دلفین با امکان ترسیم محدوده‌های جغرافیایی دایره‌ای، چهار ضلعی و چند ضلعی امکان ثبت عملکرد رانندگان و کارکرد خودرو در محدوده را برای مدیران فراهم کرده است. مدیران می‌توانند محدوده‌های مورد نظر خود را در سامانه تعریف و ترسیم کنند. با این کار، اطلاعات مربوط به کارکرد خودرو و عملکرد رانندگان در محدوده جغرافیایی در اختیار مدیران قرار می‌گیرد. این داده‌ها مدیران نقلیه را از عملکرد سازمانی و غیر سازمانی ناوگان خودرویی آگاه می‌کند.

♦ اتصال به شبکه کن خودرو

اتصال به شبکه کن خودرو در مدل پیشرفته ردیاب خودرو دلفین باعث ثبت کلیه پارامترهای کارکردی خودرو می شود. همین مزیت مدیریت مجموعه عظیم ناوگان خودرویی را سهولت بخشیده است. اگر خودرو شبکه کن داشته و اطلاعات بر روی آن قرار گرفته باشد، تنها با اتصال ردیاب خودرو دلفین بوسیله CANDO به شبکه کن، می‌توان کلیه اطلاعات را دریافت کرد. به همین دلیل دیگر نیازی به سنسورهای جانبی نخواهد بود.

دلیل به کارگیری CANDO اتصال مستقیم بدون نیاز به قطع کردن سیم‌های خودرو به شبکه کن است. این فرآیند به گارانتی خودرو آسیب وارد نکرده و سیستم برق و سیم‌کشی خودرو بدون تغییر خواهد ماند. برخورداری ردیاب خودرو دلفین از بلوتوث، بروزرسانی بلوتوثی و همچنین اتصال دستگاه‌های جانبی بلوتوث دار و بدون کابل را ایجاد کرده است.

این سخت‌افزار به ۳ روش مختلف می‌تواند میزان سوخت مصرفی و یا موجود در باک را محاسبه می‌کند :

دریافت اطلاعات از پشت آمپر خودرو

نصب سنسور سوخت برای نمایش حجم سوخت داخل باک

دریافت اطلاعات شبکه CAN خودرو

هر چند روش چهارمی نیز وجود دارد که با استفاده از داده‌های سامانه و به روش دستی، می‌توان سوخت را بر اساس ویژگی‌های خودرو و میزان مصرف آن، محاسبه کرد.
null

دیگر امکانات

پارامتر عملکردی 2پارامتر عملکردی

محاسبه پارامترهای کارکردی و عملکردی

یکی دیگر از ویژگی‌های مورد توجه ردیاب خودرو دلفین محاسبه پارامترهای کارکردی و عملکردی خودرو است. مواردی چون مسافت پیموده شده، مدت زمان روشن بودن موتور، مدت زمان کارکرد درجا، میزان سوخت مصرفی و … که از فشار سمت سرور می‌کاهد.

ردیابی هوشمند 2ردیابی هوشمند

الگوریتم ردیابی هوشمند

الگوریتم ردیابی هوشمند توسط ردیاب خودرو دلفین یکی از پارامترهایی است که بهره‌وری نرم‌افزار به کار رفته را افزایش می‌دهد. چرا که استفاده از الگوریتم CURVE-BASE باعث شده است تا از ذخیره همه نقاط جلوگیری شود؛ بنابراین در این حالت تنها نقاط مورد نیاز ذخیره می شوند. این الگوریتم نقاط بدون استفاده را شناسایی کرده و تنها اطلاعات مهم را ذخیره می‌کند.

کانفیگ 2کانفیگ 1

تنظیمات دستگاه از راه دور

پارامتر دیگر بروزرسانی و کانفیگ از راه دور و همچنین باز بودن دستگاه برای بروزرسانی از طریق نرم‌افزارهای کانفیگ است. این امکان نیز به کارگیری ردیاب خودرو دلفین را انتخابی هوشمندانه کرده است.

بیشتر بخوانید …

رفتار راننده 2رفتار راننده

کنترل رفتار راننده

ماژول تحلیل رفتار راننده دلفین، با ثبت پارامترهای سرعت غیر مجاز، شتاب و ترمزهای شدید و خیلی شدید، گردش‌های ناگهانی و رانندگان تهاجمی را شناسایی کرده و آن‌ها را بر اساس عملکردشان دسته‌بندی می‌کند. هدایت رانندگان به سمت رانندگی غیر تهاجمی و سبز، یکی از بزرگترین مزیت‌های این ماژول است. کاهش تلفات جاده‌ای، کاهش هزینه‌های استهلاک خودرو و سوخت مصرفی از جمله نتایج ماژول کنترل رفتار راننده است.

بیشتر بخوانید …

سایر ویژگی ها

ارتباطات ایمن، دیاگ از راه دور، ارتباط با راننده داخل کابین و پارامترهای فوق همه شرایطی را فراهم کرده است که با استفاده از ردیاب دلفین می‌توان به ردیابی پیشرفته ناوگان خودرویی دست یافت.

null
null

انتخاب ردیاب خودرو مناسب

همانطور که در مقاله ” پارامترهای انتخاب ردیاب خودرو ” نوشته شده است، انتخاب یک دستگاه معیارهای گوناگونی دارد. پس انتخاب ارزانترین ردیاب خودرو، انتخاب بر اساس قیمت ردیاب خودرو و حتی انتخاب بر اساس جدیدترین ردیاب خودرو موجود در بازار می‌تواند شما را از دریافت ردیابی پیشرفته ناوگان محروم کند.

برای کسب اطلاعات بیشتر پیرامون ردیاب خودرو دلفین به صفحه این سخت‌افزار مراجعه کنید

null

نرم‌افزار مدیریت ناوگان و ردیابی خودرو دلفین

یکی از مهم ترین بخش‌های یک سامانه نرم‌افزاری، قسمت ورود اطلاعات است؛ اطلاعاتی مانند: معرفی ناوگان خودرویی، رانندگان، دستگاه‌ها، سازمان‌ها و … .

دقت در تنظیم این بخش می‌تواند صحت اطلاعات دریافتی بعدی را تضمین کند. تیم طراحی نرم‌افزار دلفین با تعریف بخش‌های مختلف، امکان گروه‌بندی هر یک از این قسمت ها و دیگر پارامترها را فراهم کرده است. مواردی از قبیل امکان تعریف خودروها، دستگاه‌ها، رانندگان، شیفت‌های کاری و … .

null

ردیابی خودرو، دریافت خط مسیر و شبیه‌سازی حرکت خودروها

ردیابی خودرو، دریافت خط مسیر و حتی شبیه‌سازی حرکت خودروها در ماژول ردیابی، برای کاربران قرار داده شده است. لازم به ذکر است که تعریف سفر در این بخش امکان‌پذیر شده است. در واقع سازمان‌هایی که تنها نیازمند ردیابی خودرو و آگاهی از موقعیت مکانی آن هستند با استفاده از ماژول ردیابی نرم‌افزار مدیریت ناوگان خودرویی دلفین می‌توانند به هدف خود دست یابند.

ارائه انواع گزارش

یکی دیگر از پارامترهای مهم نرم‌افزارهای مدیریت ناوگان، نوع گزارش‌ است. نوع گزارش، نحوه نمایش آن و مراحل دریافت گزارشات، از جمله شاخص‌هایی هستند که یک نرم‌افزار را تبدیل به نرم‌افزاری محبوب و کاربرپسند می‌کند.

به کمک نرم‌افزار دلفین کاربران می‌توانند گزارش های مختلفی را در کمترین زمان دریافت کنند؛ گزارش‌هایی از جمله گزارش‌های کارکرد ، گزارش‌های محدوده‌های جغرافیایی تعریف شده ، گزارشات سرعت ، گزارش‌های توقفات صورت گرفته ، گزارش‌های وزن ، گزارش‌های رویدادها و … . بخشی از این گزارش‌ها در قالب جداول، بخشی در قالب نمودار و شبیه‌سازی حرکت ارائه شده و قابل نمایش هستند. گزارش‌های فوق زیر مجموعه‌هایی نیز دارند که کاربران می‌توانند با توجه به نیاز خود از داده‌ها و اطلاعات آن‌ها استفاده کنند.

ارتباط از راه دور

ارتباط از راه دور با ردیاب خودرو و پشتیبانی نیز مواردی است که باید در نرم‌افزار مدیریت ناوگان درج شود.

ماژول تعمیرات و نگهداری

همان‌طور که در بخش قبل گفته شد یکی از هزینه‌های هنگفت سازمان هزینه تعمیرات و نگهداری است. نرم‌افزار مدیریت ناوگان دلفین با ماژول تعمیرات و نگهداری مدیریت هزینه‌ها و سرویس‌ها را سهولت بخشیده است. کاربران با تعریف سرویس‌ها و تعیین زمان سرویس‌های مورد نیاز می‌توانند زمان سرویس‌های بعدی را دریافت کنند. این کار فرآیند تعیمرات و نگهداری پیشگیرانه را فراهم می‌کند.

ردیابی پیشرفته ناوگان

نرم‌افزار مدیریت ناوگان دلفین کاربران را قادر می‌سازد تا به جای یک فرآیند ردیابی خودرو ساده، بتوانند به ردیابی پیشرفته ناوگان خود دست پیدا کنند.

برای کسب اطلاعات بیشتر پیرامون ویژگی‌های نرم‌افزار مدیریت ناوگان دلفین و امکانات آن به صفحه نرم‌افزار مراجعه کرده و دموی آن را دریافت کنید

ردیاب خودرو

کاهش هزینه‌های سازمانی با استفاده از ردیاب خودرو و سامانه مدیریت ناوگان خودرویی
null

کاربرد ردیاب خودرو

مجموعه ردیاب خودرو و نرم‌افزار مدیریت ناوگان، فرآیندی را ایجاد می‌کند که مدیران را در تصمیم‌گیری‌های اثربخش یاری دهد. اگر مانیتورینگ و ردیابی خودرو به شکل مناسب و اصولی اتفاق بیفتد، نه تنها کنترل ناوگان را سهولت می‌بخشد بلکه هزینه‌های عملیاتی را نیز کاهش خواهد داد. انتخاب بهترین ردیاب خودرو ، فرآیندی موثر در ردیابی خودرو را ایجاد می‌کند؛ این فرآیند داده‌های کارکردی خودرو و عملکردی رانندگان را در لحظه در اختیار مدیران قرار داده و مدیریت نقلیه را با بهره‌وری بیشتری امکان‌پذیر می‌کند.

null

4 مورد از مهم ترین مزایای استفاده از ردیاب خودرو

null

پارامترهای مرتبط با خودرو و رانندگان

داده‌های دقیق و پارامترهای مناسب امکان مدیریت موثر را فراهم می‌کند. نیازهای خودرو را شناسایی کرده و شاخص‌های مهم را استخراج کنید. بر اساس شاخص‌های مورد نظر محصولات مورد نیاز را خریداری کنید. اگر مجموعه ناوگان خودرویی شما وظیفه حمل مواد غذایی را بر عهده دارد علاوه بر ردیاب خودرو نیازمند سنسور دما نیز هستید. در حالیکه این محصول در یک شرکت عمرانی چندان مورد استفاده نخواهد بود و محصول مناسب چنین شرکت هایی سنسور وزن بار خودرو است.

null

تعمیرات و نگهداری پیشگیرانه

تعمیرات و نگهداری پیشگیرانه را با تهیه جدول زمان‌بندی و برنامه‌ریزی تعمیرات و نگهداری، با استفاده از سامانه مدیریت ناوگان و ردیابی خودرو فراهم کنید. لازمه داشتن مشتریان و رانندگان راضی و سازمانی فعال، برنامه‌ریزی تعمیرات و نگهداری به موقع است. چرا که اگر تعمیرات و نگهداری با برنامه‌ریزی صورت نگیرد و یک خودرو تا زمانیکه خراب نشود مورد استفاده قرار گیرد، شاهد عدم کارکرد آن برای یک مدت زمان طولانی و حضور آن در تعمیرگاه خواهید بود.

null

مدیریت ناوگان در کمترین زمان

وقتی تعداد ناوگان خودرویی زیاد باشد مدیریت هزینه‌های تعمیرات و نگهداری، سفارش‌های خرید، مدیریت گارانتی‌ها و دیگر مستندات، دشوار است. اگر بخواهید یک تصویر کلی از عملکرد ناوگان‌تان داشته باشید، باید شناسه خودروها و ردیاب خودرو نصب شده را در نرم‌افزار ثبت کنید. سامانه امکان دریافت گزارشات کلی را برایتان فراهم می‌کند و یک دید کلی در اختیار کاربران قرار می‌دهد.

null

آگاهی از داده های لحظه ای ناوگان

از ردیاب خودرو و نرم‌افزار مدیریت ناوگان برای آگاهی از داده‌های لحظه‌ای ناوگان خودرو بهره‌گیری کنید. استفاده از ردیاب خودرو مزایای زیادی به همراه دارد. ردیابی خودرو موقعیت مکانی لحظه‌ای ناوگان را در اختیار مدیران قرار می‌دهد. همچنین کاهش هزینه‌های سازمانی با انتخاب بهترین و یا کوتاه ترین مسیر فراهم می سازد. چرا که انتخاب بهترین مسیر، میزان هزینه‌های ناشی از سوخت مصرفی اضافی و استهلاک ناوگان را کاهش می‌دهد.

null
null

مکانیزم عملکرد ردیاب خودرو چیست؟

 

ردیاب خودرو

نمایش موقعیت مکانی خودرو

ردیاب خودرو قادر است موقعیت مکانی خودرو را با دقتی بالا بر روی نرم‌افزار مدیریت ناوگان خودرویی و اپلیکیشن موبایلی نمایش دهد. علاوه بر این، اطلاعات مربوط به مسیر حرکت خودرو و مکان‌های توقف را می‌توان مشاهده کرد. دریافت اطلاعات به دلیل حضور ماهواره‌های متعدد در اطراف زمین فراهم شده است. در واقع ردیاب خودرو به وسیله این ماهواره‌ها اطلاعات را دریافت کرده و کار می‌کند.

 

دریافت موقعیت جغرافیایی با ماژول GPS

ردیاب خودرو به وسیله ماژول GPS موقعیت جغرافیایی را دریافت کرده و با بستر ارتباطی که توسط سیم کارت تعبیه شده در دستگاه فراهم شده است، به سمت سرور نرم‌افزار ارسال می‌کند. کاربران می‌توانند اطلاعات را در قالب جداول، نمودارها و اعداد، بر روی سیستم کامپیوتری و موبایل خود دریافت ‌کنند. بسته به جامع بودن نرم‌افزار و اپلیکیشن، اطلاعاتی که کاربران دریافت می‌کنند، متفاوت است.

این داده‌ها و اطلاعات می‌توانند بسیار ساده بوده و تنها موقعیت جغرافیایی را نمایش دهند یا می‌توانند بسته به نیاز مشتریان کامل‌تر بوده و حتی اطلاعات عملکرد رانندگان را نیز در اختیار کاربران قرار دهند. این نیاز مشتریان است که میزان پیچیدگی و یا سادگی سامانه مدیریت ناوگان خودرویی را تعیین می‌کند.

 

در انتهای این مقاله خلاصه‌ای از اطلاعاتی که می‌توان توسط سامانه مدیریت ناوگان خودرویی دلفین دریافت کرد، ارائه شده است.

null

ردیابی پیشرفته خودرو با به کارگیری ردیاب خودرو مناسب

قبل از توضیح ردیابی خودرو پیشرفته، لازم است ابتدا ردیابی خودرو ساده را توضیح می‌دهیم :

 

ردیابی خودرو ساده :

اولین گام در ردیابی خودرو، ثبت موقعیت مکانی و جهت حرکت، میزان سرعت خودرو و چند پارامتر ساده ابتدائی است. در واقع ردیابی ابتدائی به مدیر ناوگان می‌گوید که خودرو دقیقا کجاست و چه می‌کند؟

 

ردیابی خودرو پیشرفته :

در این ردیابی شما خواهید فهمید که راننده چه می‌کند و چگونه با خودرو رفتار می‌کند؟ در این شرایط نه تنها سرعت، بلکه ترمزهای شدید و خیلی شدید، چرخش‌ها و شتاب ‌ها نیز ثبت می‌شود.

برخی از پارامترهای ردیابی پیشرفته ناوگان خودرویی

ردیاب خودرو

رفتار راننده و شناسایی رانندگان تهاجمی

ردیاب خودرو

مدت زمان روشن بودن موتور و شرایط شتاب سنج خودرو

ردیاب خودرو

دریافت اطلاعات ECU و OBD خودرو

null

اگر خودرو شما آماده دریافت اطلاعات ردیابی پیشرفته است، ردیاب خودرو دلفین امکانات زیر را برای شما فراهم می‌کند

 

 

ترسیم محدوده های جغرافیایی

ردیاب خودرو دلفین با امکان ترسیم محدوده‌های جغرافیایی دایره‌ای، چهار ضلعی و چند ضلعی امکان ثبت عملکرد رانندگان و کارکرد خودرو در محدوده را برای مدیران فراهم کرده است. مدیران می‌توانند محدوده‌های مورد نظر خود را در سامانه تعریف و ترسیم کنند. با این کار، اطلاعات مربوط به کارکرد خودرو و عملکرد رانندگان در محدوده جغرافیایی در اختیار مدیران قرار می‌گیرد. این داده‌ها مدیران نقلیه را از عملکرد سازمانی و غیر سازمانی ناوگان خودرویی آگاه می‌کند.

اتصال به شبکه کن خودرو

اتصال به شبکه کن خودرو در مدل پیشرفته ردیاب خودرو دلفین باعث ثبت کلیه پارامترهای کارکردی خودرو می شود. همین مزیت مدیریت مجموعه عظیم ناوگان خودرویی را سهولت بخشیده است. اگر خودرو شبکه کن داشته و اطلاعات بر روی آن قرار گرفته باشد، تنها با اتصال ردیاب خودرو دلفین بوسیله CANDO به شبکه کن، می‌توان کلیه اطلاعات را دریافت کرد. به همین دلیل دیگر نیازی به سنسورهای جانبی نخواهد بود.

دلیل به کارگیری CANDO اتصال مستقیم بدون نیاز به قطع کردن سیم‌های خودرو به شبکه کن است. این فرآیند به گارانتی خودرو آسیب وارد نکرده و سیستم برق و سیم‌کشی خودرو بدون تغییر خواهد ماند. برخورداری ردیاب خودرو دلفین از بلوتوث، بروزرسانی بلوتوثی و همچنین اتصال دستگاه‌های جانبی بلوتوث دار و بدون کابل را ایجاد کرده است.

این سخت‌افزار به ۳ روش مختلف می‌تواند میزان سوخت مصرفی و یا موجود در باک را محاسبه می‌کند :

دریافت اطلاعات از پشت آمپر خودرو

نصب سنسور سوخت برای نمایش حجم سوخت داخل باک

دریافت اطلاعات شبکه CAN خودرو

هر چند روش چهارمی نیز وجود دارد که با استفاده از داده‌های سامانه و به روش دستی، می‌توان سوخت را بر اساس ویژگی‌های خودرو و میزان مصرف آن، محاسبه کرد.

null

دیگر امکانات

پارامتر عملکردی 2پارامتر عملکردی

محاسبه پارامترهای کارکردی و عملکردی

یکی دیگر از ویژگی‌های مورد توجه ردیاب خودرو دلفین محاسبه پارامترهای کارکردی و عملکردی خودرو است. مواردی چون مسافت پیموده شده، مدت زمان روشن بودن موتور، مدت زمان کارکرد درجا، میزان سوخت مصرفی و … که از فشار سمت سرور می‌کاهد.

ردیابی هوشمند 2ردیابی هوشمند

الگوریتم ردیابی هوشمند

الگوریتم ردیابی هوشمند توسط ردیاب خودرو دلفین یکی از پارامترهایی است که بهره‌وری نرم‌افزار به کار رفته را افزایش می‌دهد. چرا که استفاده از الگوریتم CURVE-BASE باعث شده است تا از ذخیره همه نقاط جلوگیری شود؛ بنابراین در این حالت تنها نقاط مورد نیاز ذخیره می شوند. این الگوریتم نقاط بدون استفاده را شناسایی کرده و تنها اطلاعات مهم را ذخیره می‌کند.

کانفیگ 2کانفیگ 1

تنظیمات دستگاه از راه دور

پارامتر دیگر بروزرسانی و کانفیگ از راه دور و همچنین باز بودن دستگاه برای بروزرسانی از طریق نرم‌افزارهای کانفیگ است. این امکان نیز به کارگیری ردیاب خودرو دلفین را انتخابی هوشمندانه کرده است.

بیشتر بخوانید …

رفتار راننده 2رفتار راننده

کنترل رفتار راننده

ماژول تحلیل رفتار راننده دلفین، با ثبت پارامترهای سرعت غیر مجاز، شتاب و ترمزهای شدید و خیلی شدید، گردش‌های ناگهانی و رانندگان تهاجمی را شناسایی کرده و آن‌ها را بر اساس عملکردشان دسته‌بندی می‌کند. هدایت رانندگان به سمت رانندگی غیر تهاجمی و سبز، یکی از بزرگترین مزیت‌های این ماژول است. کاهش تلفات جاده‌ای، کاهش هزینه‌های استهلاک خودرو و سوخت مصرفی از جمله نتایج ماژول کنترل رفتار راننده است.

بیشتر بخوانید …

سایر ویژگی ها

ارتباطات ایمن، دیاگ از راه دور، ارتباط با راننده داخل کابین و پارامترهای فوق همه شرایطی را فراهم کرده است که با استفاده از ردیاب دلفین می‌توان به ردیابی پیشرفته ناوگان خودرویی دست یافت.

null
null

انتخاب ردیاب خودرو مناسب

همانطور که در مقاله ” پارامترهای انتخاب ردیاب خودرو ” نوشته شده است، انتخاب یک دستگاه معیارهای گوناگونی دارد. پس انتخاب ارزانترین ردیاب خودرو، انتخاب بر اساس قیمت ردیاب خودرو و حتی انتخاب بر اساس جدیدترین ردیاب خودرو موجود در بازار می‌تواند شما را از دریافت ردیابی پیشرفته ناوگان محروم کند.

null

نرم‌افزار مدیریت ناوگان و ردیابی خودرو دلفین

یکی از مهم ترین بخش‌های یک سامانه نرم‌افزاری، قسمت ورود اطلاعات است؛ اطلاعاتی مانند: معرفی ناوگان خودرویی، رانندگان، دستگاه‌ها، سازمان‌ها و … .

دقت در تنظیم این بخش می‌تواند صحت اطلاعات دریافتی بعدی را تضمین کند. تیم طراحی نرم‌افزار دلفین با تعریف بخش‌های مختلف، امکان گروه‌بندی هر یک از این قسمت ها و دیگر پارامترها را فراهم کرده است. مواردی از قبیل امکان تعریف خودروها، دستگاه‌ها، رانندگان، شیفت‌های کاری و … .

null

ویژگی‌های نرم افزار مدیریت ناوگان و ردیابی خودرو دلفین

ردیابی خودرو، دریافت خط مسیر و شبیه‌سازی حرکت خودروها

ردیابی خودرو، دریافت خط مسیر و حتی شبیه‌سازی حرکت خودروها در ماژول ردیابی، برای کاربران قرار داده شده است. لازم به ذکر است که تعریف سفر در این بخش امکان‌پذیر شده است. در واقع سازمان‌هایی که تنها نیازمند ردیابی خودرو و آگاهی از موقعیت مکانی آن هستند با استفاده از ماژول ردیابی نرم‌افزار مدیریت ناوگان خودرویی دلفین می‌توانند به هدف خود دست یابند.

ارائه انواع گزارش

یکی دیگر از پارامترهای مهم نرم‌افزارهای مدیریت ناوگان، نوع گزارش‌ است. نوع گزارش، نحوه نمایش آن و مراحل دریافت گزارشات، از جمله شاخص‌هایی هستند که یک نرم‌افزار را تبدیل به نرم‌افزاری محبوب و کاربرپسند می‌کند.

به کمک نرم‌افزار دلفین کاربران می‌توانند گزارش های مختلفی را در کمترین زمان دریافت کنند؛ گزارش‌هایی از جمله گزارش‌های کارکرد ، گزارش‌های محدوده‌های جغرافیایی تعریف شده ، گزارشات سرعت ، گزارش‌های توقفات صورت گرفته ، گزارش‌های وزن ، گزارش‌های رویدادها و … . بخشی از این گزارش‌ها در قالب جداول، بخشی در قالب نمودار و شبیه‌سازی حرکت ارائه شده و قابل نمایش هستند. گزارش‌های فوق زیر مجموعه‌هایی نیز دارند که کاربران می‌توانند با توجه به نیاز خود از داده‌ها و اطلاعات آن‌ها استفاده کنند.

ارتباط از راه دور

ارتباط از راه دور با ردیاب خودرو و پشتیبانی نیز مواردی است که باید در نرم‌افزار مدیریت ناوگان درج شود.

ماژول تعمیرات و نگهداری

همان‌طور که در بخش قبل گفته شد یکی از هزینه‌های هنگفت سازمان هزینه تعمیرات و نگهداری است. نرم‌افزار مدیریت ناوگان دلفین با ماژول تعمیرات و نگهداری مدیریت هزینه‌ها و سرویس‌ها را سهولت بخشیده است. کاربران با تعریف سرویس‌ها و تعیین زمان سرویس‌های مورد نیاز می‌توانند زمان سرویس‌های بعدی را دریافت کنند. این کار فرآیند تعیمرات و نگهداری پیشگیرانه را فراهم می‌کند.

ردیابی پیشرفته ناوگان

نرم‌افزار مدیریت ناوگان دلفین کاربران را قادر می‌سازد تا به جای یک فرآیند ردیابی خودرو ساده، بتوانند به ردیابی پیشرفته ناوگان خود دست پیدا کنند.

برای کسب اطلاعات بیشتر پیرامون ویژگی‌های نرم‌افزار مدیریت ناوگان دلفین و امکانات آن به صفحه نرم‌افزار مراجعه کرده و دموی آن را دریافت کنید