ردیاب خودرو چگونه کار می‌کند؟

ردیاب خودرو چگونه کار می‌کند

مقدمه

آنچه در خرید هوشمندانه یک محصول به مشتریان حائز اهمیت است، آگاهی کامل از نحوه عملکرد آن است. کاربران با دریافت اطلاعات از کارکرد محصول مورد نیاز خود می‌توانند به مقایسه صحیح و منصفانه محصولات موجود در بازار بپردازند.

در این مقاله نحوه عملکرد ردیاب خودرو و همچنین هدف از نصب آن بر روی ناوگان خودرویی مورد بررسی قرار گرفته است. خوانندگان می‌توانند با مطالعه متون درج شده از عملکرد ردیاب خودرو و همچنین هدف از نصب ردیاب خودرو بر روی ناوگان خودرویی آگاه شوند.

ردیاب خودرو چگونه کار می‌کند ؟

برای بررسی عملکرد ردیاب خودرو ابتدا باید با قطعات موجود در آن آشنا شوید. اولین و مهمترین آن‌ها ماژول GPS است که مسئولیت دریافت موقعیت جغرافیایی با این ماژول است. این ماژول به ردیاب خودرو کمک می‌کند تا بتواند طول، عرض، سرعت و ارتفاع از سطح دریا وسیله نقلیه را دریافت کند.

ماژول دیگر یعنی ماژول GPRS مختصات دریافتی GPS و پارامترهای دیگر از راه دور را به صورت آنلاین برای سرور ارسال می‌کند. در واقع به این دلیل که در مکان‌های مختلف قابلیت اتصال به WIFI میسر نیست، ردیاب‌ها به این ماژول تجهیز می‌شوند تا بتوانند اطلاعات را بدون مشکل به سمت سرور ارسال کنند. به عبارتی، ماژول GPRS با استفاده از اینترنت سیم کارت اطلاعات مورد نیاز کاربران را به صورت آنلاین به سمت سرور ارسال می‌کند.

null

ردیابی آنلاین و ردیابی آفلاین

ردیابی وسیله نقلیه توسط ردیاب به دو صورت آنلاین و آفلاین صورت می‌گیرد. در ردیابی آنلاین همان‌طور که گفته شد اطلاعات در بستر GPRS و اینترنت به سمت سرور ارسال می‌شود. در ردیابی آفلاین GPRS حذف می‌شود. ردیاب کلیه داده‌ها را در حافظه خود ذخیره می‌کند؛ هر چند برای ارسال نیاز به یک بستر اینترنتی است که ردیاب به محض رسیدن به اولین نقطه آنتن‌دهی سیم کارت و اینترنت، اطلاعات را به سمت سرور ارسال می‌کند.

در واقع به طور کلی و ساده می‌توان گفت ماژول GPS موقعیت جغرافیایی را دریافت می‌کند. ردیاب با توجه به دیگر ماژول‌هایی که بر روی آن تعبیه شده است داده‌های مورد نیاز مشتریان مثل اطلاعات رفتار راننده را ضبط می‌کند. سپس ماژول GPRS با کمک سیم کارت ردیاب، اطلاعات را در یک بستر اینترنتی مناسب به سمت سرور ارسال می‌کند.

کار ردیاب خودرو چیست؟

با توجه به پاراگراف‌های پیشین کار اصلی ردیاب خودرو مشخص کردن موقعیت جغرافیایی است. هر چند در سال‌های اخیر با توجه به پیشرفت تکنولوژی و آگاهی مشتریان، کارکرد ردیاب‌های خودرو وسیع‌تر شده است و علاوه بر موقعیت جغرافیایی وضعیت خودرو و عملکرد راننده نیز قابل دریافت است. به عنوان مثال شاید در گذشته چنین امکانی وجود نداشت ولی اکنون صاحبان ناوگان یخچال‌دار می‌توانند دمای یخچال را در موقعیت جغرافیایی نیز داشته باشند.

از نگاه شما به عنوان یک کاربر، بهترین ردیاب خودرو چیست؟

انتخاب بهترین ردیاب خودرو از نگاه مشتریان و مصرف کنندگان متنوع، متفاوت است. چرا که نیاز تعیین کننده انتخاب محصول است. پس بهترین ردیاب خودرو ردیابی است که کلیه نیازهای مورد نظر مشتریان را پاسخ دهد. علاوه بر تطابق ویژگی‌های محصول با نیازهای مشتریان شاخص‌هایی وجود دارد که می‌تواند یک ردیاب خودرویی را از دیگر ردیاب‌های موجود در بازار متمایز کند.

 

پیشنهاد می‌شود مقاله مقایسه ردیاب خودرویی دلفین با دو برند شناخته شده تلتونیکا و روپتلا را مطالعه کنید

null

بهترین شرکت ردیاب خودرو کدام شرکت است؟

بر خلاف نگاه موجود، خرید و فروش سامانه مدیریت ناوگان خودرویی تنها خرید محصول نیست بلکه بخش قابل توجهی از  فرآیند خرید، خرید سرویس است. پس شرکتی موفق‌ترین است که در ارائه سرویس‌های پشتیبانی و خدمات پس از فروش بهترین باشد. ارتباطات کیفیت سرویس را تعیین می‌کند در واقع سرویس دهنده‌‌ای می‌تواند در این بازار صاحب نام بماند که بر کیفیت ارتباطات خود با مشتریان کار کند.

اگر نیازمند انتخاب بهترین شرکت هستید علاوه بر طویل بودن رزومه یک شرکت بر تعدد خریدهای یک مشتری و مشتریانی که با معرفی دیگر مشتریان به این شرکت مراجعه کرده‌اند تمرکز بیشتری داشته باشد. چرا که حفظ وفاداری مشتریان تنها با ارائه محصولات و خدمات با کیفیت امکان‌پذیر بوده است.

0 0 votes
امتیازدهی به مقاله
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments