مدیریت ناوگان و ردیابی خودرو در تلگرام

ردیابی خودرو در تلگرام

نرم‌افزار تلگرام که یک ابزار پیام‌رسان چند سکویی (قابل نصب روی سیستم عامل‌های مختلف) مبتنی بر رایانش ابری است و در سال‌های اخیر تبدیل به محبوب‌ترین ابزار پیام‌رسانی در ایران گردیده است. امکان چت و ارسال پیام‌های متنی، صوتی و تصویری و همچنین مکالمه از ویژگی‌های پایه این پیام‌رسان است. پایداری، امنیت و سرعت بالای این ابزار باعث محبوبیت بسیار زیاد آن شده و قابلیت یکپارچگی با سایر سیستم‌ها به منظور ابزار تعامل کاربری سبب توسعه روزافزون آن گردیده است. از آنجا که تیم توسعه راهکارهای نرم افزار مدیریت ناوگان و ردیابی خودرو دلفین همواره به دنبال روش‌های دردسترس و کارآمد برای استفاده هرچه راحت‌تر از خروجی‌های متنوع سامانه برای کاربران است یک راهکار مدیریت ناوگان و ردیابی خودرو در تلگرام ارائه نموده است که به کاربران امکانات مختلفی برای ردیابی و گزارش‌گیری مدیریت ناوگان می‌دهد.

راه‌اندازی سرویس ردیابی خودرو در تلگرام

سرویس تلگرام به صورت پیش‌فرض بر روی نرم‌افزار سرور دلفین راه‌اندازی شده ولی برای نسخه لوکال مشتریان بایستی از فعال بودن آن و ربات اختصاصی خود اطمینان داشته باشید درغیراینصورت با بخش بازرگانی شرکت تماس بگیرید تا فرآیند راه‌اندازی این ماژول انجام شود.

شروع به کار

 برای ارتباط با بات تلگرام هر سرور بات تلگرام اختصاصی خود را دارد بات عمومی سرور مدیریت ناوگان دلفین avl2bot است و هر مشتری که سرور اختصاصی تهیه کرده بات مربوط به خود را خواهد داشت. کاربران با اضافه کردن بات به آدرس @avl24bot در تلگرام خود به آن دسترسی خواهند داشت ولی زمانی می‌توانند از آن استفاده کنند که در اطلاعات کاربری خود در نرم‌افزار نام کاربری تلگرام خود را وارد کرده باشند برای این منظور وارد نرم‌افزار مدیریت ناوگان شوید و ویرایش پروفایل را بزنید سپس username تلگرام خود را در فیلد مربوطه وارد نمایید. به بات تلگرام بازگردید و ارتباط خود را آغاز کنید.

ردیابی آنلاین خودرو در تلگرام

بات تلگرام یک ابزار تعاملی است که می‌توانید با ارسال دستورات متنی پاسخ را به شکل‌های مختلف دریافت کنید. برای ردیابی:

  • ارتباط را با ورود دستور /getcategories شروع کنید این دستور به صورت خودکار در لیست دستورات هست و کافیست آن را انتخاب کنید.
  • گروه‌های خودروها لیست می‌شود یک گروه را انتخاب کنید
  • خودروهای آن گروه لیست می‌شوند یک خودرو را انتخاب کنید
  • با انتخاب موقعیت می‌توانید آخرین موقعیت خودرو بر روی نقشه را ببینید و با انتخاب اطلاعات، آخرین وضعیت خودرو را مشاهده خواهد کرد

ردیابی خودرو در تلگرام
نمایش خط مسیر و نمودارها در تلگرام

مسیرها، کارکرد و نمودارها

اگر نمودارها را انتخاب کنید لیست انواع داده‌های قابل نمایش بر روی نمودار خطی مسیر را به شما نشان می‌دهد اکنون با انتخاب نمودار مورد نظرتان (مثلاً سرعت، سوخت، دور موتور، دما، وزن بار و …) از شما بازه زمانی درخواستی رو سؤال می‌کند تا پس از انتخاب این بازه، نمودار خطی آن را برای شما رسم نماید. برای رسم خط مسیر و کارکرد نیز به همین صورت می‌توانید در بازه زمانی دلخواه خط مسیر تولید شده توسط نرم‌افزار را گزارش‌گیری نمایید.

ساخت گزارش‌های جدولی و نموداری و ارسال زمانبندی شده به تلگرام

اگر زمان یا شرایط دسترسی به نرم‌افزار مدیریت ناوگان دلفین را به صورت مداوم ندارید این قابلیت به شما کمک می‌کند که گزارش‌های مورد نیاز خود را به صورت جدول و نمودار در نرم‌افزار بسازید و زمانبندی کنید که روزانه برای شما ارسال شود. هر گزارشی که در بخش داشبوردها طراحی می‌کنید امکان ارسال به تلگرام را در زمان‌های مشخص دارد. برای مثال تصویر زیر نمونه فرآیند ساخت و زمانبندی گزارش را نمایش می‌دهد:

ساخت گزارش مدیریت ناوگان و ارسال به تلگرام
ارسال رویدادهای ردیاب خودرو به تلگرام

ارسال رویدادهای مدیریت ناوگان و ردیابی خودرو در تلگرام

همانطور که می‌دانید سخت‌افزارهای ردیابی خودرو مطابق تنظیمات اعمال شده بر روی آن‌ها می‌توانند رویدادهای مختلف را تولید و ارسال نمایند مانند رویداد سرعت غیرمجاز، حمل با جرثقیل، واژگونی خودرو، دکمه خطر، برداشت سوخت و …