ردياب خودرو

ردياب خودرو چیست؟

 آن‌چه در اذهان عمومی با شنیدن کلمه ردياب خودرو نقش می‌بندد کنترل و نظارت بر موقعیت و مسیر طی شده است، چرا که در گذشته تنها قابلیت این سخت‌افزارهای نه چندان کوچک، نشان دادن مسیر حرکت خودروها بود. اما امروزه با پیشرفت تکنولوژی، علی‌رغم کوچک شدن اندازه دستگاه‌ها، قابلیت‌های آن‌ها افزایش پیدا کرده است، که علاوه بر ثبت مسیر خودرو در سامانه می‌توان به کیفیت حضور آنها در موقعیت‌های لحظه‌ای نیز دست پیدا کرد. بر اساس داده‌هایی که این دستگاه‌ها در اختیار سامانه قرار می‌دهند، مدیران حمل و نقل و صاحبان کسب و کار می‌توانند اطلاعات مربوط به مکان، سلامت خودرو، رفتار راننده و بهره‌وری ناوگان را در کوتاه‌ترین زمان و بالاترین کیفیت دریافت کنند. اما این موضوع اهمیت فراوانی دارد که میزان کیفیت و دقت داده‌های دریافتی نسبت مستقیمی با میزان دقت به کار گرفته شده در تولید این ردیاب‌ها و همچنین کیفیت برند آن دارد.

کدام ردياب خودرو را بخریم؟

بر اساس مطالعات صورت گرفته خودروهای متفاوت با توجه به کاربری، نیازمند سخت‌افزارهایی با سطح امکانات متفاوتی خواهند بود. بهتر است در انتخاب ردیاب خودرو، قیمت را آخرین معیار خرید خود قرار دهید، چرا که بازه کیفیتی و قیمتی ردیاب‌ها بازه‌ای بسیار وسیع است. کافی است سری به بازار بزنید تا با تعداد زیادی پیشنهاد مبنی بر انتخاب برندهای متفاوت با قیمت‌ها و قابلیت‌های گسترده‌ای بمبارن اطلاعاتی شوید. اما دقت کنید که ردیاب‌های ارزان قیمت و بی‌کیفیت می‌تواند امنیت خودرو و رانندگان را به خطر بیندازد. قبل از اینکه ردیاب را بر روی خودرو خود نصب کنید توجه داشته باشید که سخت‌افزار مذکور در کارخانه‌ای تولید شده باشد که تحت آزمایش‌های مختلف کنترل کیفی شده و مشکلات آن مرتفع شده باشد. چراکه تجهیزات الکترونیکی بکار گرفته شده در خودرو با توجه به شرایط استفاده بایستی آزمایش‌های زیادی برای تست ارتعاش و نوسان گذرانده باشند.

ویژگی‌های پایه‌ای ردياب خودرو

الگوریتم‌های ردیابی برداشت اطلاعات، بهینه‌سازی ارسال اطلاعات و مدیریت ترافیک شبکه، رویدادهای پشتیبانی شده توسط دستگاه، ورودی و خروجی‌های مختلف از جمله CAN و OBD برای ارتباط با سنسورهای داخلی خودرو به منظور برداشت اطلاعات مهم و ضروری خودرو و ارسال آن‌ها به مرکز، قابلیت ارتباط با سنسورهای مختلف، تحلیل رفتار راننده و قابلیت‌های به روز رسانی تنظیمات و فریمور و دستورات از راه دور از نیازهای پایه و اساسی قابل بررسی بر روی سخت‌افزارهای ردیابی محسوب می‌شود.

استفاده از ردياب خودرو باعث کاهش مدت زمان رانندگی و رسیدن به مقصد، افزایش بهره وری، اثربخشی و امنیت خواهد شد. از میان اهداف فوق امنیت شاخصی است که هنگام خرید با گوشه چشمی به آن، باید کیفیت اولین و مهمترین معیار انتخاب قرار گیرد.

انتخاب ردیاب خودرو
ردیاب خودرو پیشرفته روپتلا مدل fm-pro4
ردياب خودرو روپتلا fm-eco4 یکی از با کیفیت‌ترین سخت‌افزارهای ردیابی و در پروژه‌های شرایط صنعتی است
ردیاب خودرو صنعتی روپتلا مدل fm-eco4
ردياب خودرو روپتلا fm-eco4 یکی از با کیفیت‌ترین سخت‌افزارهای ردیابی و در پروژه‌های شرایط صنعتی است.
ردیاب خودرو سبک روپتلا مدل fm-eco4 light
این مدل با قیمتی مناسب و کیفیت و امکانات بالا برای عمده پروژه‌های مدیریت ناوگان و ردیابی قابل استفاده است.
ردیاب خودرو obd روپتلا مدل fm-plug4
ردياب خودرو obd روپتلا مدل fm-plug4 ردیابی با قابلیت نصب سریع و ارتباط با ecu خودرو