تشخیص خطای دیاگ خودروهای اسکانیا ، علل ایجاد و راه‌های رفع خطا با استفاده از ردیاب دلفین

اسکانیا

سرعت تحولات در بازار مدیریت ناوگان خودرویی اجازه هیچ‌گونه تعلل را به شرکت‌های این حوزه نمی‌دهد، آن‌چنان که امروزه شرکت‌های رهبر این حوزه روزانه در حال توسعه و ارائه محصولات با قابلیت‌های متنوع هستند و مشتریان با انبوهی از محصولات رو به رو می‌شوند که نقش انسانی را روز به روز کمرنگ‌تر می‌کنند. نمونه‌ای از این محصولات دستگاهی است با قابلیت تشخیص از راه دور خطای دیاگ خودروهای اسکانیا ؛ زمانی تصور خودروهای خودران کاملا رویایی به نظر می‌رسید ولی امروزه می‌بینیم که این خودروها در جاده‌های کشورهای پیشرفته در حال فعالیت هستند. تشخیص بدون خطای مشکلات ناوگان خودرویی از راه دور، زمانی دور از انتظار بود اما امروزه سخت‌افزارهایی به بازار ارائه شده است که این عملیات را ممکن ساخته‌اند.

دستگاه دلفین و تشخیص از راه دور خطاهای دیاگ خودروهای اسکانیا

شرکت سامانه‌ساز دلفین آپادانا علاوه بر تشخیص از راه دور خطاهای دیاگ خودروهای اسکانیا ، محصولی را ارائه کرده است که نه تنها نوع خطا را با توجه به کد خطا تشخیص می‌دهد، بلکه علت به وجود آمدن خطا، منبع به وجود آورنده این خطا، واکنش سیستم به این خطا و حتی راهکار خطاهای به وجود آمده را نیز در اختیار صاحبان ناوگان خودرویی و مدیران سازمان‌ها قرار می‌دهد.

در تصویر زیر نمونه‌ای از گزارش این سیستم قابل مشاهده است

همان‌طور که در تصویر مشاهده می‌کنید کد خطا و توضیحات خطای مربوط به این کد در بالاترین سطرها نمایش داده شده است. در واقع مدیران و صاحبان ناوگان خودرویی می‌توانند با دیدن این گزارش‌ها خطای موجود را ببینند. علاوه بر این در قسمت تشخیص خطا گفته شده است که چه تغییراتی در سیستم باعث شده است که دستگاه این خطا را تشخیص داده و اعلام کند. در تصویر بالا علت به وجود آمدن آن و واکنش سیستم به خطای موجود نمایش داده شده است.

به طور کلی دستگاه یک تعمیرکار خودکار از راه دور است که بدون نیاز به حضور نیروی انسانی، خطای دیاگ را تشخیص داده، علل ایجاد آن را بیان کرده و در نهایت به شما راهکار ارائه می‌دهد.

0 0 votes
امتیازدهی به مقاله
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments