تجهیزات ردیابی خودرو و سنسورهای مورد استفاده در مدیریت ناوگان

سخت‌ افزار های مدیریت ناوگان و ردیابی خودرو با ورودی و خروجی‌ های مختلف قابلیت اتصال به سنسورهای جانبی را خواهند داشت از جمله :

ورودی دیجیتال برای مانیتور وضعیت فعال بودن موتور، سوئیچ و سایر بخش‌ های خودرو

خروجی دیجیتال برای ارسال فرامین فعال یا غیرفعال کردن بخش‌ های مختلف ( LED, Buzzer, ، برق خودرو و … )

ورودی آنالوگ برای خواندن اطلاعات سنسورهای داده‌ های پیوسته ( وزن، دما، حجم، فشار )

ورودی سریال به منظور ارتباط با سخت‌ افزار های جانبی ( کارتخوان )

ورودی CAN برای ارتباط با ECU خودرو

ورودی USB برای ارتباط با دوربین یا اعمال تنظیمات دستگاه از طریق کابل

ورودی wire-1 جهت استفاده از کارت خوان های نسل جدید و اتصال به رده های مختلف ردیاب

سنجش آنلاین موقعیت و وزن بار خودرو

axle load sensor

ارتباط با شبکه کن و ECU خودرو بدون قطع سیم

شبکه کن خودرو

گوشی مکالمه با راننده درون خودرویی

سنسور دمای یخچال خودرو

کلید شناسایی و تایید صلاحیت راننده مجاز

ردیاب خودرو پیشرفته روپتلا با تجهیزات جانبی
Ruptela fuel level sensor
سنجش آنلاین حجم مخزن سوخت و زنجیره تغییرات آن
شناسایی راننده یا مسافر با تکتولوژی RFID
سنسور کنترل باز و بسته شدن درب‌‌های خودرو
اعلام هشدار رفتارهای غیرمجاز راننده درون کابین خودرو
Ruptela-Engine-block-relay-accessory
رله قطع کن سیستم برق و سوخت خودرو

سنسور سطح مخزن سوخت

سنسور سطح سوخت برای مدیریت و نظارت لحظه ای بر وضعیت سوخت، نمایش آهنگ مصرف سوخت و جلوگیری از سرقت سوخت طراحی و تولید شده است. این سنسور در دو نسخه استاندارد و پیشرفته طراحی شده و قابل اتصال به ردیاب های Eco و Pro می باشد و به کمک آن می توان گزارش‌ های نظارتی و مدیریتی متنوع را در نرم‌ افزار مرکزی مدیریت ناوگان استخراج نمود.

سنسور وزن بار

این روش ترکیبی از سخت‌ افزار و نرم افزار با قابلیت اندازه گیری تغییرات سیستم تعلیق خودرو می باشد. اطلاعات حاصل شده به وسیله خروجی آنالوگ یا سریال به دستگاه ردیاب منتقل شده و همراه با سایر داده های موقعیت و وضعیت خودرو به نرم‌ افزار مرکزی ارسال شود. در بخش نرم‌ افزار، اطلاعات دریافت شده توسط نرم‌ افزار تغییرات گزارش شده از سیستم تعلیق را براساس فرمول به دست آمده از کالیبره سنسور به وزن تبدیل نموده و در بانک اطلاعات برای استخراج گزارش‌ های مربوطه ذخیره می‌کند.

کارت خوان RFID

یک کارت خوان RFID کوچک برای شناسایی افراد درون خودرو طراحی شده است. خواندن انواع مختلف کارت های RFID  که مشخص می کند چه کسی در چه زمان و مکانی وارد خودرو شده است.

EasyCAN

EasyCAN برای ارتباط سریع و ایمن به شبکه CAN خودرو استفاده می شود و دستگاه ردیاب را بدون قطع کردن هرگونه کابل و یا از بین بردن گارانتی کارخانه سازنده به شبکه CAN خودرو متصل می کند. EasyCAN می تواند داده ها را از طریق FMS و شبکه CAN J1708 بخواند.

سنسور درب خودرو

سنسور درب رویدادهای باز و بسته شدن درب خودرو ( یا کانتینر ) را به سامانه مدیریت ناوگان ارسال می کند. سادگی در نصب و قابل اعتماد بودن از ویژگی های این سنسور بوده و کاربرد آن برای مانیتورینگ رویداد های باز و بسته شدن درب خودرو های یخچال دار می باشد. سنسور درب خودرو برای حفاظت از محموله در برابر عوامل طبیعی و اقدامات شخص ثالث ( باز کردن غیر مجاز درب ) طراحی و تولید شده است.

گوشی مکالمه با راننده

فرستنده و گیرنده های دستی برای حفظ ارتباط صوتی بین راننده و مدیر طراحی شده است. این دستگاه نیازی به سیم کارت اضافه ندارد، مانند موبایل عمل کرده و شماره‌ های مجاز که امکان تماس با ردیاب را دارند بر روی آن تعریف خواهد شد. 

پنل Eco-Drive

پنل Eco-Drive برای نظارت لحظه ای و آنلاین بر رفتار راننده طراحی شده است. وقوع رفتارهای پر خطر رانندگی مانند شتاب های شدید، ترمز های ناگهانی، گردش های شدید و سرعت بیش از حد سبب تولید یک داده با کد هشدار مربوطه شده و به همراه سایر اطلاعات موقعیتی و زمانی به نر‌م‌ افزار مرکزی ارسال خواهد شد و رفتار راننده را آنالیز و قابل ارزیابی می کند. با رخ دادن هریک از این هشدارها، پنل Eco-Drive به راننده از طریق آلارم های صوتی و نوری اطلاع می دهد. راننده از این طریق مطلع می شود که نوع رانندگی او موجب هدر دادن سوخت و استهلاک سریع تر خودرو شده و رفتار خود را اصلاح می نماید.

سنسور دما

سنسور دمای برای اندازه گیری دمای محموله و یخچال ها طراحی شده و با دقت ± ۰٫۵  C° در محدوده دمای -۴۰°C + 120°C عمل می کند. بدنه سنسور دارای استاندارد IP67 بوده که قابلیت استفاده از سنسور را در شرایط آب و هوایی سخت و خشن امکان پذیر می کند. این سنسور داخل یخچال خودرو نصب شده و به وسیله کابل به ردیاب متصل می‌شود. دستگاه ردیاب در کلیه اطلاعات ارسالی خود به همراه موقعیت و وضعیت خودرو، دمای یخچال را نیز ارسال خواهد کرد تا در نرم افزار مرکزی از این اطلاعات برای گزارش‌ های نظارتی و تحلیلی استفاده شود.

رله قطع کن

رله قطع کن سخت افزاری است که برای خاموش کردن موتور خودرو طراحی شده است. این دستگاه مانع استفاده غیرمجاز از خودرو شده و از راه دور قابل کنترل می باشد. فعالیت رله را می توان با استفاده از سیستم مدیریت ناوگان و یا از طریق SMS کنترل کرد. این رله به خروجی دیجیتال دستگاه وصل شده و قابلیت فرمان‌ گیری از دستگاه ردیاب را خواهد داشت. رله می‌تواند به سیستم برق یا سوخت رسانی خودرو متصل شده تا به درخواست مدیر ناوگان سیستم برق یا سوخت رسانی خودرو را قطع یا وصل کند.