نقش سامانه دیسپاچینگ در اثبات حقانیت سازمان آتش نشانی

آتش نشانی

آتش نشانی

آگاهی از روند انجام ماموریت با سامانه دیسپاچینگ

یکی از راهکارهای ارئه شده توسط تیم فنی شرکت دلفین آپادانا، سامانه دیسپاچینگ است که برای سازمان‌ها، ناوگان و شرکت‌هایی با خودروهای امدادی-ماموریتی طراحی شده است. مدیران بهره‌برداری و دیسپاچینگ و همچنین مدیران نقلیه می‌توانند پس از دریافت تماس از سمت مشتریان و شهروندان در کمترین زمان، خودروها و نیروهای امدادی را به سمت مقصد اعزام کرده و با دریافت مراحل ماموریت، از فرآیند آن آگاه شوند.

از داده‌های ثبت شده مربوط به موقعیت جغرافیایی، مراحل ماموریت، زمان شروع و پایان آن و همچنین عملکرد کارکنان، می‌توان به عنوان مدارک جهت اثبات حسن انجام کار ماموران اعزامی نیز بهره برد. همچنان که چندی پیش یکی از شهروندان، سیستم آتش نشـانی یکی از شهرستان‌ها را مورد انتقاد قرار داده و از عدم سرعت عملکرد آن‌ها شکایت کرده بود.

 

ادعای شهروند

این شهروند با ادعای این که نیروهای آتش نشانی بلافاصله پس از دریافت ماموریت، اقدام به حرکت نکرده و به همین دلیل خسارت وارده ناشی از حادثه رخ داده، بیش از میزان معمول بوده است. به دلیل مجهز بودن ناوگان خودرویی این سازمان به ردیاب‌های خودرویی و ثبت داده‌ها در سامانه دیسپاچینگ و مدیریت ناوگان خودرویی، پس از دریافت ادعای این شهروند، مدیر بهره‌برداری و دیسپاچینگ، داده‌های ثبت شده در سامانه دیسپاچینگ دلفین را مورد تحلیل قرار داد.

حقیقت

طبق گزارشات ارائه شده توسط سامانه، ماموران تنها ۳۰ ثانیه پس از دریافت ماموریت آشیانه را ترک کرده بودند. همچنین ناوگان خودرویی اعزام شده علی‌رغم داشتن ۱۰ تن وزن، با متوسط سرعت ۸۵ کیلومتر بر ساعت مسیر را طی کرده و به محل حادثه رسیده بودند. در واقع Golden Hour در این ماموریت از میزان استاندارد نیز کمتر بود.

داده‌های سامانه، عملکرد مثبت ماموران را اثبات کرده و سازمان آتش نشانی را نیز، تبرئه کرد.

0 0 votes
امتیازدهی به مقاله
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments