با حمل‌ونقل صحیح مواد غذایی از فساد و سرقت اموالتان جلوگیری کنید

حمل و نقل مواد غذایی

حمل و نقل مواد غذایی

مقدمه

ما در دنیایی زندگی می‌کنیم که همه چیز به صورت فزاینده‌ای در حال تغییر است. نه تنها امروزه نوشیدنی و غذاهای تازه و متنوع در سرتاسر دنیا در تمامی فصول یافت می‌شود بلکه، ضریب خطا نیز نسبت به گذشته بسیار کاهش یافته است. امروزه مشتریان علاوه بر حساسیت نسبت به زمان دریافت خدمات و محصولات، بر کیفیت آن‌ها نیز حساس هستند. به عنوان مثال سوپر مارکت‌ها شیرهای صبحانه را قبل از ساعت ۷ صبح و با سلامت کامل دریافت کرده و رسید مورد نظر را امضا می‌کنند. همین مسئله باعث شده است که حمل‌ونقل مواد غذایی با حساسیت بیشتری دنبال شود. در نتیجه نوع عملکرد رانندگان بیش از گذشته اهمیت یافته و مورد توجه قرار گرفته است.

ردیابی و سامانه‌های مدیریت ناوگان، تجهیزات مورد نیاز خودروهای حمل‌ونقل مواد غذایی

با افزایش درخواست در زنجیره تقاضا، کنترل ناوگان توزیع مواد غذایی روز به روز از اهمیت بیشتری برخوردار شد.

ارتباط و کنترل از راه دور

تولید کنندگان مواد غذایی با ۲ بحران بزرگ رو به رو هستند. اولین و مهمترین که در کلیه صنایع مورد توجه است، دزدی اموال و دیگری که مختص صنایع غذایی است، فساد و از بین رفتن است.

فساد و از بین رفتن مواد غذایی علاوه بر دمای یخچال، با مدت زمان و کیفیت رانندگی نیز ارتباط مستقیم دارد. هم اکنون تولید کنندگان و شرکت‌های باربری برای کاهش این ریسک محموله‌های مربوطه را بیمه می‌کنند. اما گاه گاهی به دلیل نبود مستندات صحیح و در دسترس، یا بیمه به محموله آسیب دیده تعلق نمی‌گیرد و یا شرکت بیمه مجبور به پرداخت هزینه‌ای است که بر عهده‌ وی نمی‌باشد. اما امروزه سامانه‌های مدیریت ناوگان مثل جعبه سیاه عمل کرده و با ثبت کلیه داده‌ها، می‌توان عمدی و یا غیر عمدی بودن آسیب‌ها را شناسایی کرده و از ادعای نادرست جلوگیری کرد.

با استفاده از این سامانه می‌توان میزان سرعت رانندگان، شدت چرخش و ترمزها و حتی مدت زمان کارکرد درجا را نیز ثبت کرد. تصور کنید همه روزه رانندگان مجبور به طی کردن یک مسیر مشخص بوده‌اند. حال با استفاده از سامانه، مدیران به این نتیجه رسیده‌اند که ناوگان ۷ درصد زمان خود را در ترافیک به سر می‌برند. در صورتی که با تغییر مسیر می‌توان این مدت زمان را کاهش داده و ریسک فساد و نارضایتی مشتریان را به حداقل رساند.

ردیابی

کنترل از راه دور با استفاده از ردیاب‌ها، داده‌هایی را در اختیار مدیران حمل‌ونقل مواد غذایی قرار می‌دهد که با به کار گرفتن آن‌ها می‌توان بهره‌وری را به میزان زیادی افزایش داد. علاوه بر این، نشان دادن مسیر برای رسیدن به مقصد از دیگر خدماتی است که رانندگان می‌توانند به نحو صحیح از آن بهره‌مند شوند. با انتخاب مسیرهای بهینه سوخت مصرفی، هزینه تعمیرات و نگهداری نیز کاهش خواهد یافت ضمن این که مدت زمان طی مسیر نیز به حداقل رسیده و ریسک حمل مواد غذایی نزولی خواهد شد.

فعالیت در بازار مواد غذایی و نوشیدنی‌ها، نیازمند رعایت استانداردهای زیادی است. این بازار بسیار رقابتی بوده و زنده ماندن در آن منوط به پایبندی به همین استانداردهاست. انعطاف و نرمش نیز از دیگر ملزومات حضور در این شرایط است. در جا‌به‌جایی مواد غذایی و نوشیدنی‌ها باید به این نکته توجه کرد که رساندن به موقع محموله به مشتریان و کسب رضایت آن‌ها از مهمترین فاکتورهای سنجش کیفیت حمل‌ونقل مواد غذایی به شمار می‌رود.

سامانه مدیریت ناوگان دلفین به شما کمک می‌کند که نه تنها محصولات خود را به موقع به مشتریان برسانید بلکه کیفیت محصولات را نیز در عین حال به طور کامل حفظ کرده و محموله خود را در طول زنجیر تامین ردیابی کنید.

مزایای سامانه مدیریت ناوگان دلفین

در نهایت

قطعا تکنولوژی کمک کننده به حمل و نقل مواد غذایی تنها شامل ردیابی کردن و اعلام موقعیت خودرو نیست. با استفاده از ردیابهای تخصصی شرکت سامانه ساز دلفین آپادانا می‌توان وزن بار حمل شده، میزان سوخت مصرفی، رفتار راننده، شناسایی راننده، اعلام زمان توقف و حرکت خودرو… را نیز کنترل کرد.

دیدگاه بگذارید

اولین دیدگاه را شما بگذارید

avatar
wpDiscuz