بازیابی محموله و ناوگان سرقتی با استفاده از سامانه مدیریت ناوگان خودرویی دلفین

بازیابی محموله و ناوگان سرقتی

سرقت خودرو از جمله جرائم شایع در جامعه است. در واقع سرقت خودروها تنها شامل خودروهایی خاص و خارجی نیست. به عنوان مثال در سازمان‌ها از جمله شرکت‌های برق که بار حمل شده گاها دارای ارزشی بیشتر از خودرو نیز می‌باشد، خطر سرقت خودرو بالا می‌رود. در واقع پیش می‌آید که خودرو یا ناوگانی به خاطر ارزش باری که حمل می‌کند مورد سرقت قرار می‌گیرد. در این شرایط است که بازیابی خودرو و نه تنها خسارت ناشی از ارزش خودرو را باز خواهد گرداند بلکه بار حمل شده را نیز بازیابی خواهد کرد. در کل، مدیریت خودرو در سرقت به ۳ بخش کلی تقسیم می‌شود. خدمات پیش از سرقت، خدمات در حین سرقت و خدمات پس از آن. که خدمات مدیریت ناوگان و سامانه‌های ردیابی فرآیند حین سرقت و پس از آن را پوشش می‌دهد. به عبارتی شما با تجهیز خودرو خود به ردیاب خودرویی، سنسورها و اپلیکیشن و سامانه مدیریت ناوگان خودرویی می‌توانید از فرآیندهای حین سرقت و پس از آن با خبر شوید.

در حین سرقت می‌توان با به کارگیری سخت‌افزارهایی چون رله قطع کن، سنسور درب خودرو و همچنین تعریف رویدادها و دریافت آلارم، زمان سرقت را متوجه شد. در حین سرقت، به محض باز شدن درب خودرو و یا روشن شدن آن می‌توانید با استفاده از اپلیکیشن موبایلی آلارم دریافت کنید و خود را به خودرو برسانید. همچنین این امکان وجود دارد در صورت حرکت خودرو، به محض توقف خودرو آن را خاموش کرده و از روشن شدن دوباره آن جلوگیری کرد. ما در این متن به تجربه یکی از مشتریان شرکت دلفین آپادانا پرداخته‌ایم که پس از سرقت مسلحانه خودرو و بار آن در شرکت برق، با استفاده از گزارشات سامانه مدیریت ناوگان خودرویی، خودرو و بار را بدون هیچ‌گونه خسارتی یافته و به محل اولیه بازگرداندند.

سارق پس از سرقت خودرو اقدام به پنهان کردن آن در منطقه‌ای دور افتاده کرده و محل را ترک می‌کند با این امید که روز بعد به محل مراجعه کرده و بار مسروقه را به فروش برساند. کاربر شرکت توزیع برق بلافاصله پس از اعلام سرقت توسط واحد مربوطه، گزارشات مربوط به خط مسیر و محدوده‌های جغرافیایی را از سامانه مدیریت ناوگان خودرویی دلفین دریافت کرده و محل پارک خودرو را به نیروی انتظامی اعلام می‌کند. در واقع بعد از ربوده شدن خودرو و پارک شدن آن در محل دیگر، کاربر با استفاده از ردیاب خودرو نصب شده بر روی خودرو خط مسیر ارائه شده در سامانه موقعیت جغرافیایی آن را یافته و خودرو را به اداره برق برگرداندند. از آن‌جا که ناوگان خودرویی در این سامانه بر اساس پلاک خودرو و رانندگان تفکیک شده‌اند، کاربر می‌تواند در کمترین زمان گزارش مربوط به یک خودرو خاص را در قالب نمودار، جداول و تصاویر نقشه‌ای دریاقت کند. این امر فرآیند گزارش‌گیری را کوتاه کرده و یافتن خودرو سرقتی در این سازمان را با سهولت بیشتری پیش برد.

وضعیت:

سرقت مسلحانه خودرو و محموله توسط سارق از شرکت توزیع برق و پنهان کردن آن

نقش سامانه ردیابی و مدیریت هوشمند ناوگان خودرویی:

بازیابی خودرو در کمترین زمان ممکن با استفاده از گزارشات مربوط به آخرین وضعیت و موقعیت جغرافیایی

0 0 votes
امتیازدهی به مقاله
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments