اینترنت اشیاء در حمل‌ و نقل ، یکی از ۵ فناوری که صاحبان کسب و کار باید بشناسند

اینترنت اشیاء در حمل‌ و نقل

اینترنت اشیاء در حمل‌ و نقل ، امنیت دیجیتالی، هوش مصنوعی، فن آوری تشخیص صدا و واقعیت افزوده فناوری های متعددی هستند که برای کمک به بشر ساخته شده اند که شناخت این فناوری ها برای دارندگان کسب وکارها از اهمیت زیادی برخوردار است.

۱- اینترنت اشیاء در حمل‌ و نقل ( IOT )

“اینترنت اشیا” به طور کلی به بسیاری از چیزها شامل اشیا و وسایل محیط پیرامون مان اشاره دارد که به شبکه اینترنت متصل شده و توسط اپلیکیشن های موجود در تلفن های هوشمند و تبلت قابل کنترل و مدیریت هستند. اما اینترنت اشیاء در حمل‌ و نقل  به هوشمندسازی ناوگان خودرویی اشاره دارد که هزینه‌های ناشی از استفاده را به میزان زیادی کاهش می‌دهد.

۲- نگرانی های امنیت دیجیتالی

تمام کسب وکارهای دنیا امروزه باید امنیت دیجیتالی را رعایت کنند. به عنوان مثال در اتحادیه اروپا، تمام کسب و کارهایی که چیزی را به مصرف کنندگان می فروشند، باید از استاندارهای امنیتی و حریم خصوصی “مقررات عمومی حفاظت از داده اتحادیه اروپا” ( GDPR ) برخوردار باشند.

۳- هوش مصنوعی ( AI )

“هوش مصنوعی” در حال حاضر در طیف وسیعی از صنایع استفاده می شود. نرم افزار اتوماسیون بازاریابی از هوش مصنوعی استفاده می کند تا با کارمندان و یا مشتریان خود به مبادلات ایمیلی بپردازد. ربات سخنگو، کسب و کار و تجارت و همچنین مرتب سازی اطلاعات از جمله مثال‌های به کارگیری هوش مصنوعی است.

۴- فناوری تشخیص صدا

امروزه فناوری تشخیص صدا مسیر زندگی ما را تغییر داده است. از کاربردهای این فناوری می توان به دستیار صوتی الکسا ( Alexa ) شرکت آمازون اشاره کرد.

۵- واقعیت افزوده

با اینکه فناوری “واقعیت مجازی” یک دنیای کامل دیجیتالی است، “واقعیت افزوده” تصاویر مجازی را روی محیط های فیزیکی پوشش می دهد. این فناوری نیز کاربردهای وسیعی در کسب وکارها دارد.

منبع: ۵ فناوری که صاحبان کسب و کار باید بشناسند

0 0 votes
امتیازدهی به مقاله
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments