اجرای تن کیلومتر در اصفهان

اجرای تن كيلومتر

اجرای تن كيلومتر

مصوبه شورای عالی هماهنگی :

اجرای تن کیلومتر در استان اصفهان؛ در راستای اجرای مصوبه ۲۰۹ شورای عالی هماهنگی ترابری کشور ، محاسبه کرایه کامیون با شیوه جدید و نرخ شاخص مبنا برای هر تن کیلومتر ۱۰۳۳ ریال تعیین شد. با توجه به اینکه، با اجرای تن کیلومتر امکان دارد موارد پیش‌بینی نشده احتمالی که جامعیت همه موارد، معیارها و دامنه‌ها را پوشش ندهد، بوجود آید.

از این رو توافق شد در صورتی که نرخ‌های محاسباتی از نرخ‌های فعلی کمتر باشد‌، نرخ فعلی ملاک عمل قرار گیرد. ‌

 

نرخ تن کیلومتر :

به منظور رفع نقایص احتمالی در اجرای مصوبه تن کیلومتر جلسات تخصصی هر ماه برگزار و با توجه به تغییرات قیمت اقلام هزینه‌ای ناوگان، مبلغ نرخ تن کیلومتر به صورت دوره‌ای به روز شود. ‌محاسبه شاخص‌های اولیه تن کیلومتر بر اساس عوامل هزینه‌ای قیمت تمام شده و نرخ تن کیلومتر با در نظر گرفتن تاثیر تک تک هزینه‌ ها در واحد تن کیلومتر و تجمیع آنها صورت گرفته است‌. این نرخ بدون احتساب هزینه‌های سربار مانند کمیسیون، بیمه مسئولیت مدنی، تخلیه و بارگیری محاسبه شد و برای دستیابی به آن بیش از ۳۰ جلسه اصلی و فرعی، ۱۰۶۰ نفر –ساعت زمان کار کارشناسی با حضور مسئولان و کارشناسان سازمان، نمایندگان کامیون‌داران و رانندگان، اساتید دانشگاه، صاحب نظران و شرکت های مشاور تشکیل شده است.

طی هماهنگی‌های صورت گرفته در راهداری استان اصفهان و ابلاغیه رسمی کانون انجمن‌های صنفی شرکت‌های حمل و نقلی استان، طرح محاسبه کرایه با توجه به شاخص تن کیلومتر به طور رسمی از چهارشنبه تاریخ ۱۲ دی ماه ۱۳۹۷ اجرا شد.

0 0 votes
امتیازدهی به مقاله
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments