اجرای تن کیلومتر در اصفهان

اجرای تن كيلومتر

اجرای تن كيلومتر

مصوبه شورای عالی هماهنگی :

اجرای تن کیلومتر در استان اصفهان؛ در راستای اجرای مصوبه ۲۰۹ شورای عالی هماهنگی ترابری کشور ، محاسبه کرایه کامیون با شیوه جدید و نرخ شاخص مبنا برای هر تن کیلومتر ۱۰۳۳ ریال تعیین شد. با توجه به اینکه، با اجرای تن کیلومتر امکان دارد موارد پیش‌بینی نشده احتمالی که جامعیت همه موارد، معیارها و دامنه‌ها را پوشش ندهد، بوجود آید.

از این رو توافق شد در صورتی که نرخ‌های محاسباتی از نرخ‌های فعلی کمتر باشد‌، نرخ فعلی ملاک عمل قرار گیرد. ‌

 

نرخ تن کیلومتر :

به منظور رفع نقایص احتمالی در اجرای مصوبه تن کیلومتر جلسات تخصصی هر ماه برگزار و با توجه به تغییرات قیمت اقلام هزینه‌ای ناوگان، مبلغ نرخ تن کیلومتر به صورت دوره‌ای به روز شود. ‌محاسبه شاخص‌های اولیه تن کیلومتر بر اساس عوامل هزینه‌ای قیمت تمام شده و نرخ تن کیلومتر با در نظر گرفتن تاثیر تک تک هزینه‌ ها در واحد تن کیلومتر و تجمیع آنها صورت گرفته است‌. این نرخ بدون احتساب هزینه‌های سربار مانند کمیسیون، بیمه مسئولیت مدنی، تخلیه و بارگیری محاسبه شد و برای دستیابی به آن بیش از ۳۰ جلسه اصلی و فرعی، ۱۰۶۰ نفر –ساعت زمان کار کارشناسی با حضور مسئولان و کارشناسان سازمان، نمایندگان کامیون‌داران و رانندگان، اساتید دانشگاه، صاحب نظران و شرکت های مشاور تشکیل شده است.

طی هماهنگی‌های صورت گرفته در راهداری استان اصفهان و ابلاغیه رسمی کانون انجمن‌های صنفی شرکت‌های حمل و نقلی استان، طرح محاسبه کرایه با توجه به شاخص تن کیلومتر به طور رسمی از چهارشنبه تاریخ ۱۲ دی ماه ۱۳۹۷ اجرا شد.

دیدگاه بگذارید

اولین دیدگاه را شما بگذارید

avatar
wpDiscuz